MISTR 2023/2024

Oceláři zavítali k dětským fanouškům

27.09.2011 · Martin Stebel
V úterý 27. září přijala trojice Ocelářů pozvání k návštěvě základní školy na Jablunkovské ulici v Třinci. Během odpoledního setkání se třinečtí hokejisté mohli seznámit s fungováním pedagogického zařízení a na oplátku přinesli natěšeným dětem drobné dárečky.

Základní škola speciální na Jablunkovské ulici je určena žákům se středně těžkým mentálním postižením. U většiny žáků jsou přítomny další kombinované vady – např. tělesné, zrakové či sluchové postižení, a v neposlední řadě i poruchy autistického spektra. U těchto žáků je respektována různorodost osobnostních zvláštností a problémů.

Hokejové trio ve složení Peter Hamerlík, Martin Lojek a Bryan McGregor bylo nejprve přivítáno v kanceláři ředitelky školy paní Marty Labojové. Šéfka výchovného ústavu zdůraznila, že je velice ráda za tuto akci: "Organizátorem setkání byl učitel Marcel Čmiel, ale bylo to částečně i na popud samotných žáků. V naší škole se neustále hovoří o situaci v třineckém hokeji. Naším svěřencům jsme proto slíbili, že pokud budou celý rok hodní, dočkají se návštěvy Ocelářů. Hokejisté jsou pro mnohé kluky vzorem, proto jsme je chtěli osobně poznat. Starší žáci pravidelně chodí sledovat zápasy. Byla bych moc ráda, aby tahle akce měla pokračování i v následujících létech."

Krátce poté se hráči vydali do tělocvičny, kde na ně netrpělivě čekaly děti. Po stručném uvítaní a medailoncích hokejistů probíhal "křížový výslech". Žáky mimo jiné zajímalo, kolik hokejek během sezony kluci zlomí, jaké nejhorší zranění je potrápilo, kde nejdále si nejrychlejší hru na světě vyzkoušeli a taky jestli se na ledě potkali s ikonou českého hokeje Jaromírem Jágrem. Děti pokládaly dotazy i Bryanu McGregorovi, jenž k překvapení mnohých nepotřeboval tlumočníka. Ředitelka školy proto kanadského útočníka veřejně pochválila za solidní úroveň jeho češtiny.

Po besedě bylo deset nejvěrnějších fanoušků odměněno upomínkovými předměty Ocelářů. Následovala všemi oblíbená autogramiáda. Děti měly rovněž možnost se s hokejisty zvěčnit na fotografií s mistrovským pohárem. Závěrem si vzal slovo hlavní iniciátor setkání, populární moderátor a pedagog Marcel Čmiel: "Podobná akce se u nás konala už v roce 2009. Poprosil jsem proto třinecký klub, jestli by pro děti mohli připravit ještě jedno setkání. Myšlenka původně vznikla v hlavách žáků, kteří opravdu často na hokej chodí a mají o tuto hru upřímný zájem. Děti byly na hokejisty opravdu natěšené. Je to pro ně velký zážitek."

Jak to během setkání vypadalo, si můžete prohlédnout na snímcích Petra Rubala.