MISTR 2023/2024

Oceláři zavítali s poháry do Bystřice

22.11.2011 · Martin Stebel
V úterý 22. listopadu uspořádala základní škola v Bystřici pro své žáky sportovní den. V rámci bohatého programu si do svého areálu pozvali rovněž aktuální republikové šampiony - hokejové Oceláře, kteří dětem přivezli ukázat mistrovskou trofej a Prezidentský pohár.

Zaplněná tělocvična bystřické základky přivítala hned v úvodu mohutnými ovacemi kvarteto Jiří Polanský, Martin Lojek, Adam Rufer a Bryan McGregor. Moderátor a zároveň pedagog místní školy Roman Wróbel všechny hokejisty dětskému osazenstvu stručně představil.

Svůj prostor během úterního setkání měla i nadějná zpěvačka Noemi Bocek, která získala ocenění na nedávné pěvecké soutěži Loutna 2011. Mladá vokalistka se prezentovala třemi písněmi. Dva songy přitom zněly v anglickém jazyce, což pozitivně kvitoval především kanadský útočník, jenž během vystoupení měl snahu opakovat text, ale rovněž se nenápadně "vlnil" do rytmu melodie.

Následoval tradiční "křížový výslech". Děti mimo jiné zajímal nedělní nepovedený duel proti Spartě. Padly i otázky ohledně neoblíbeného soupeře, či vyhlídky a ambice pro letošní ročník. Nechyběla ani obvyklá autogramiáda všech aktérů. Malí fanoušci měli možnost získat podpis na hráčské kartičce i mistrovském plakátu. Mnozí využili příležitost ke společné fotografii s trofejemi.

Požádali jsme Romana Wróbla o zhodnocení: "Vycházel jsem z velice dobré spolupráce s třineckým oddílem a marketingem klubu. Stačil jeden telefon a byli jsme domluvení na dnešní akci. Myslím, že spokojenost je na obou stranách. Děti jsou rády a náramně si to užívají, když mohou vidět své idoly. Kluci jsou naopak vděční za zájem o svůj sport," říká populární učitel.

Premiéru na podpisové akci absolvoval mladý forvard Adam Rufer: "Je super pocit vidět malé děti, jak nám fandí a vyjadřují podporu. Upřímně řečeno netušil jsem, co od dnešní akce čekat, ale jsem mile překvapen zájmem dětí. Je velmi hezké, že náš hokej sledují a mají velký přehled."

Jak to během návštěvy Ocelářů v bystřické škole vypadalo, si můžete prohlédnout na snímcích Petra Rubala.