MISTR 2023/2024

Přepište dějiny! Fanoušci premiérově porazili Oceláře

03.08.2012 · Martin Stebel
V krásném slunečném počasí se odehrála v pořadí pátá konfrontace mezi Oceláři a jejich Fanklubem. V dosavadních střetnutích obou týmů byli pokaždé úspěšní hokejisté, až ve čtvrtek 2. srpna 2012 tahle série definitivně padla. Fanklubáci zvítězili rozdílem jediné branky - 1:0.
Od začátku utkání bylo patrné, že fanoušci tentokrát nedají svou kůži lacino a jsou odhodlání nelichotivou bilanci rázně ukončit. Nutno dodat, že oproti minulým rokům měli k dispozici kádr vyztužený několika zkušenějšími hráči z regionálních mužstev, což se pozitivně promítlo do dění na hřišti. Míč byl častěji na jejich kopačkách. Oceláři sice lépe a přesněji kombinovali, ale jejich ofenzivní snahy většinou končily před hranicí pokutového území. Za zmínku stojí dalekonosný pokus Davida Ostřížka, jenž v 10. minutě jen symbolicky otestoval pozornost gólmana Pavla Sagana. Skóre se měnilo krátce poté na druhé straně hrací plochy. Obraně Ocelářů utekl krajní záložník Pavel Mazurek a přízemním centrem našel před malým vápnem nehlídaného kanonýra Radima Mikulku, který pohotovou střelou ze sedmi metrů trefil horní část branky - 1:0!

Druhé dějství zahájili lépe Oceláři, ale brankový efekt se nedostavil. Aktivitou hýřil především Jiří Polanský, jenž několikrát provětral Saganovy rukavice. Defenzíva Fanklubáků působila ve druhé půli velice kompaktně. Za fanoušky se mohli postupně prosadit Mazurek, Svider a Mikulka, ale v koncovce scházel větší klid a rozvaha. I přes závěrečný nápor hokejistů se skóre do posledního hvizdu nezměnilo. Konečný stav tedy zní: Fanklub - Oceláři 1:0.

Čtvrteční program v areálu bystřického stadionu, kde si našlo cestu zhruba 500 osob, však nebyl ryze fotbalový. Diváci měli možnost během přestávky sledovat vystoupení třineckých cheerleaders, vyhrát klubové suvenýry a permanentky. Nechyběla ani oblíbená autogramiáda. Mnozí využili možnost vyfotit se spolu s oblíbeným hráčem.

Soupiska Fanklub:

Pavel Sagan, David Krywda, Jakub Opluštil, Marek Waszut, Lukáš Liberda, Martin Vitásek, Filip Buryan, Rostislav Turoň, Radim Mikulka, Borek Svider, Marek Klečacký, Lukáš Tarasovič, Michal Tyrlík, Jan Kiedroň, Pavel Mazurek, Bohdan Janíček, Radim Štefek.

Soupiska Oceláři:

Peter Hamerlík, Jiří Polanský, Josef Hrabal, Šimon Hrubec, Adam Rufer, David Ostřížek, Martin Podešva, Zbyněk Hampl, Erik Hrňa, Jakub Orsava, Vladimír Roth, Jakub Kania, Rostislav Marosz, Denis Kindl, Zdeněk Čáp.

Fotogalerii Mariana Ježowicze z fotbalového střetnutí si můžete prohlédnout zde

foto: Roman Baselides (týdeník HORIZONT)