Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Růžička na cestě do Finska: Každý zápas chceme vyhrát

07.09.2023 · Adam Sušovský
Vinou lehkého zranění vynechal úvodní dva zápasy Champions Hockey League a Oceláři se bez svého lídra výsledkově trápili: Před víkendovými zápasy ve Finsku je ale Martin Růžička zpátky v plné zátěži a nebude chybět ani na palubě leteckého speciálu, který do Skandinávie odlétá zabojovat o postup ze základní skupiny evropské soutěže.

Minulý týden Martin Růžička sledoval zápasy třineckých Ocelářů jen z tribuny, na tréninku oblékal žlutý bezkontaktní dres. 

Teď už je zpátky, v plné zátěži a připraven naskočit do ostrých zápasů!

Na palubě leteckého speciálu, který z ostravského letiště vyrazil s Oceláři na palubě do Finska, proto nejproduktivnější hráč minulé sezony a nejlepší kanonýr mistrovského play off nechyběl. 

"Těším se. Už nám to začíná, blíží se i začátek ligy, těším se moc," říká Martin Růžička. 

"Čekám od finských týmů dobrý pohyb. Viděl jsem Ilves v Pardubicích, výborně bruslili, byli aktivní a velmi nepříjemní. Jsou zároveň velmi disciplinovaní, takže se máme na co připravit. Každý zápas je samozřejmě jiný, ale nemyslím si, že padne hodně gólů. Oni jsou zodpovědný tým, my budeme chtít být taky zodpovědní," pokračuje třinecký lídr. 

Ten si minulý týden prožil pro něj ne úplně typickou roli, vždyť v posledních třech sezonách Růžička vynechal jen jeden jediný soutěžní zápas. "A musím říct, že z tribuny se mi na zápas nekoukalo dobře, raději bych byl na ledě. Je škoda, že jsme si první zápas nechali utéct, pravidla totiž známe a pro všechny jsou stejné. S nimi to bude hodně o nastavení hlavy, o tom si na ledě včas uvědomit, co hráč udělat může a nemůže," říká Růžička. 

"Chceme uspět v každém zápase. To, že se to doma nepovedlo, neznamená, že se nám to nemůže povést dvakrát ve Finsku," uzavírá třinecký útočník.