Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Šenkeřík: Třinec je obrovská výzva

31.01.2024 · Adam Sušovský, Ondřej Kuchař
Poslední přestupový den, poslední doplnění kádru. Oceláři vyztužili obranu o zkušeného borce. Dvaatřicetiletý bek Petr Šenkeřík přichází do WERK ARENY z Bánské Bystrice, angažmá v Třinci bere jako velkou výzvu: "Když jsem se dozvěděl o zájmu Ocelářů, hned jsem agentovi říkal, že sem chci jít," říká.

Petře, vítej v Třinci. Jak se tvůj přestup do WERK ARENY upekl? 

Docela rychle. Pár dní zpátky mi volal agent, že je ze strany Třince zájem. V tu chvíli jsem neváhal a řekl, že sem chci jít. Říkal jsem, že se to musí povést. Asi tam byly nějaké komplikace, já měl v Bánské Bystrici smlouvu do konce sezony a pustit mě nemuseli. Vyhověli mi, jsem rád a děkuju. 

Jak bys zhodnotil tvé letošní působení na Slovensku?

Když jsem do Bánské přišel, vyhráli jsme osm zápasů v řadě, to bylo dobré. Pak nám to jako v každém týmu na chvíli přestalo jít a začalo to trošku upadat. Já tam od toho upřímně čekal asi trošku víc, ale už je to za mnou. 

Je pro tebe Třinec velká výzva? 

Obrovská! Já jsem strašně rád, že tuhle šanci dostanu. Beru jakoukoliv roli, kterou mi trenér dá. 

Jak by ses jako obránce popsal? 

Snažím se být kreativní, rozehrávat puky dopředu útočníkům. Chci pomáhat týmu do protiútoků a samozřejmě si plnit i své povinnosti v defenzívě. 

Přicházíš jako zkušený hráč, prošel jsi spoustou klubů. Víš, že Oceláři budou tvým už sedmým klubem v nejvyšší české soutěži?

Už? (Směje se). Začátky byly těžké. Když jsem byl mladý a nehrál, hned jsem skákal do jiného klubu. Kdybych to mohl řešit zpětně, asi bych někde zůstal a vydržel dýl. Nakonec jsem ale strávil čtyři roky ve Varech a dva v Budějkách, tyhle angažmá byly super. V Třinci mám smlouvu do konce sezony, já bych si samozřejmě přál tady zůstat i déle, ale to už bude záležet hlavně na mě a na mých výkonech. 

Oceláři hrají v pátek s Libercem, jsi připraven hrát? 

Uvidíme. To nechávám na trenérech, po zdravotní i kondiční stránce jsem ale připravený hrát.