Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vladimír Dravecký má 600 startů za Oceláře: Třinec je můj druhý domov

14.02.2024 · Adam Sušovský
Slovenský útočník a čtyřnásobný třinecký šampion Vladimír Dravecký nastoupil proti Olomouci do svého 600. zápasu v nejvyšší české soutěži za Oceláře. Povedlo se mu to jako pátému hráči v historii klubu.

Je neodmyslitelnou součástí nejúspěšnější éry v historii klubu. 

Útočník Vladimír Dravecký je jedním z lídrů Ocelářů, velkou osobností třinecké kabiny. A propisuje to také do čísel, jako první cizinec a pátý hráč v historii klubu překonal metu 600 odehraných zápasů v nejvyšší české soutěži. Jubilejním zápasem byl ten proti Olomouci, ve kterém Oceláři nasázeli symbolicky šest branek a zvítězili 6:1. 

Dravecký do Třince přišel v létě 2014, jeho první zápas za Oceláře tak byl zároveň prvním zápasem týmu v nové WERK ARENĚ. S Třincem má čtyři zlaté medaile, dvě stříbra. V každém play off byl u důležitých momentů, ve chvílích potřeby zvládl naskočit také jako obránce. 

Aktuálně má na svém kontě Dravecký 600 odehraných zápasů s bilancí 85 gólů a 125 nahrávek. 

"Třinec se pro naši rodinu stal naším druhým domovem," prohlásil Dravecký utkání v rozhovoru, který poskytl klubovému webu a štábu slovenských novinářů. Rozhovor byl výjimečný, slovenský hráč o pozornost nestojí a novináři to respektují. Mluví pouze tehdy, kdy má co říct. Jubileum, kterému tleskaly i tribuny WERK ARENY výjimečné je. 

Více utkání za Oceláře totiž dosud odehráli jen Martin Růžička, Erik Hrňa, Jan Peterek a Jiří Polanský. 

"Věděl jsem o tom před zápasem, dočetl jsem se to, i když milníky nesleduju. Mě zajímají jen týmové úspěchy, ale samozřejmě jsem za tohle číslo rád a budu rád, když ještě pár zápasů za Oceláře přidám," řekl Dravecký. 

"Hodně si toho cením, ještě víc ale úspěchů. My jsme se v Třinci usadili, máme to tady rádi. Původně jsem tady podepsal smlouvu na rok, šel jsem krok za krokem. Chtěl jsem vyhrát každý další zápas, dařilo se nám to a nic na tom nechci měnit ani do budoucna," dodal.

 

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice