Junioři v derby vydolovali bod

30.11.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři začali v derby výborně a brzy si vypracovali dvoubrankový náskok. O ten ale v průběhu zápasu přišli a nakonec to byli právě oni, kdo musel dotahovat. V závěru základní hrací doby se o vyrovnání postaral obránce Radim Mrtka, který svůj premiérový start v juniorské extralize ozdobil gólem a poslal duel do prodloužení a nájezdů. V nich ale byli úspěšnější domácí.
27.kolo, čtvrtek 30.11.2023
Vítkovice
4:3
Ostravar aréna
Třetiny: 0:2, 2:0, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 24. Fojtík (Žídek, Bialy), 29. Vehovský (Chlán, Prčík), 44. Štiak (Vehovský, Chlán), rozh. náj. Krejsa – 12. Šutý (Gerych, Spěváček), 13. Šilar (TS), 58. Mrtka (Buják)

Vyloučení: 1:5, navíc za faul Milaty (VIT) nařízeno TS (proměněné) Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 186 Střely na branku: 35:37

Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3

HC Vítkovice Ridera: Irgl – Chaloupka, Bialy, Puchala, Prčík, Kalandra, Glos, Man – Milata, Krejsa, Vehovský – Slusarczyk, Štiak, Chlán – Žídek, Hanák, Tobola – Fojtík, Muroň, Saxa
HC Oceláři Třinec: Král – Buják, Volas, Kurbaka, Andrle, Horváth, Ošmera – Kozlík, Šilar, Bartoš – Spěváček, Šutý, Gerych – Lysak, Rybnikár, Mikula – Blaha

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Třinečtí mladíci vlétli do derby aktivně a hned v úvodní desetiminutovce si vytvořili několik dobrých šancí. Rána Volase ale skončila jen na tyči a individuální akci Kozlíka zastavil vítkovický gólman. V čase 11:10 už se Oceláři dočkali. Po přihrávce Gerycha pálil Patrik Šutý, který svůj návrat po zranění oslavil prvním gólem zápasu. Krátce nato navíc bylo na třinecké střídačce ještě veseleji, to když nařízené trestné střílení proměnil Tomáš Šilar.

Zatímco v úvodní třetině dominovali hráči s drakem na hrudi, v té druhé se do hry vrátily Vítkovice. V čase 23:54 nejprve snížil Vojtěch Fojtík a o pět minut později srovnal Maxim Vehovský. Vrátit náskok na stranu Třince pak mohl Lysak, jeho ránu ale chytil domácí gólman.

Na začátku třetího dějství tak šly do vedení Vítkovice, když se po přihrávce Vehovského trefil Matěj Štiak. Oceláři ale stihli ještě do konce základní hrací doby vyrovnat. Premiérovou trefou v juniorské extralize se o to v čase 57:19 postaral obránce Radim Mrtka.

Zápas tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Vítěznou trefu si připsal Josef Krejsa, Oceláři brali jen bod.