Junioři na čtvrteční výhru nenavázali

18.11.2023 · Šárka Kolková
Sobotní zápas nezastihl třinecké mladíky v nejlepší formě. Oceláři se proti Dynamu prosadili pouze jednou a museli kousat prohru 1:4.
24.kolo, sobota 18.11.2023
Pardubice
1:4
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 1:3, 0:0

Branky a nahrávky: 24. Spěváček (Kurbaka, Gerych) – 9. Pilař (Bartoň, Hebek), 22. Jevtěchov (Burda, Vápeník), 30. Fiala (Krčál, Pavlata), 32. Tomas (Jaša, Kalužík)

Vyloučení: 5:7 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 73 Střely na branku: 39:32

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4

HC Oceláři Třinec: Král (32. Černý) – Andrle, Horváth, Volas, Kurbaka, Buják, Pospíšil, Ošmera – Spěváček, Holinka, Gerych – Kozlík, Šilar, Švančara – Bartoš, Lysak, Mikula – Blaha
HC Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kaštánek, Kubánek, Vápeník, Rájek, Hebek – Kalužík, Burda, Krčál – Fiala, Pilař, Jevtěchov – Jaša, Pavlata, Bartoň – Gromadzki, Tomas

Úvod zápasu se lépe podařil hostům. To potvrdili v deváté minutě, když Vít Pilař tečoval nahození od modré čáry z předbrankového prostoru až do sítě. K vyrovnání měl nejblíže kapitán Ocelářů Holinka, jeho střelu ale na poslední chvíli zastavil pardubický obránce.

Na začátku druhé třetiny své vedení Pardubice navýšily zásluhou Oleksije Jevtěchova, z dvoubrankového vedení se ale příliš dlouho neradovaly. V čase 23:32 totiž svým bekhendem odpověděl Vojtěch Spěváček. Dynamo ovšem kontrolovalo dalšími dvěma slepenými góly. Adam Fiala nejprve využil situaci v přečíslení, když si najel do mezikruží. Poprvé Krále nepropálil, ale na druhý pokus už byl úspěšný. A přesně o dvě minuty později rozvlnil síť Radek Tomas, jenž poslal puk pod betony a zařídil střídání třineckých brankářů.

Ve třetí třetině už žádná branka nepadla. Oceláři se sice snažili snížit, rána Šilara z pravého kruhu si ale cestu do sítě nenašla. A v samotném závěru z podobné pozice neuspěl ani Bartoš.