Junioři vezou z Brna bod

31.10.2023 · Martina Sikorová
Dobře rozehraný zápas o první místo mladí Oceláři do vítězného konce nedotáhli. V závěru třetí třetiny svěřenci trenéra Reného Muchy přišli o pracně vypracovaný dvoubrankový náskok a nakonec museli kousat prohru po prodloužení.
22.kolo, úterý 31.10.2023
Kometa Brno
3:2p
Winning Group Arena
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 52. Ekrt (Svoboda, F. Němec), 55. Ekrt (Svoboda, Boltvan), 64. Svoboda (Ekrt, Boltvan) – 43. Cedzo (Spěváček), 51. Spěváček (Volas, Sikora)

Vyloučení: 4:5 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 112. Střely na branku: 31:47

Průběh utkání: 0:2, 3:2

HC Kometa Brno: Kavan – Němec, Ulbricht, Zubíček, Svoboda, Jurný, Bůžek, Kuswito – Bárta, Otava, Boltvan – Rakus, Ekrt, Mots – Chludil, Zembol, Veselský – Habermann, Halačka, K. Horváth
HC Oceláři Třinec: Král – A. Horváth, Andrle, Kurbaka, Volas, Pospíšil, Ošmera, Buják – Kozlík, Sikora, Cedzo – Gerych, Holinka, Šilar – Spěváček, Bartoš, Lysak – Mikula, Blaha

V zápase o čelo tabulky se na úvodní gól čekalo hodně dlouho. V osmé minutě byl sice velmi blízko třinecký obránce Adam Ošmera, z prostoru před brankou ale neuspěl a na první trefu v dresu s drakem na hrudi si jeden z nejmladších členů defenzivy Ocelářů musí počkat dál. V závěru třetiny pak na straně domácích zahrozil Adam Boltvan, který si ale z bekhendu na Jakuba Krále nepřišel.

Třinečtí mladíci byli po celou dobu zápasu střelecky aktivnějším týmem na ledě, Adam Cedzo ovšem v sedmadvacáté minutě pálil až příliš přesně a z dobré šance orazítkoval jen tyč. Činit se tak znovu musel i gólman Ocelářů, který skvělým přesunem zastavil pokus z brněnského přečíslení dva na jednoho.

Poprvé se skóre měnilo až v čase 42:50, kdy brejkovou situaci zakončil po skvělé přihrávce Vojtěcha Spěváčka ranou do odkryté klece Adam Cedzo. O necelých osm minut později už Třinec vedl o dva góly, tečí Volasova nahození se mezi střelce zapsal Vojtěch Spěváček. Ani to ale Ocelářům bohužel nestačilo, domácí z nabídnuté přesilovky pět na tři snížili zásluhou Jana Ekrta a chvíli nato už bylo vyrovnáno, když se stejný hráč prosadil i z úniku. Strhnout vedení zpět na svou stranu mohli svěřenci trenéra Reného Muchy v jedné ze dvou přesilových her, přáno jim ale nebylo.

Zápas tak dospěl až do prodloužení, které v přesilovce ranou od modré čáry ukončil domácí Denis Svoboda a třinečtí mladíci se tak museli smířit jen s bodem.