Junioři urvali tři body v Olomouci!

02.11.2023 · Petr Martínek, Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy zakončili třetí čtvrtinu základní části vítězně, v Olomouci rozhodli třemi góly během necelých čtyř minut.
21.kolo, čtvrtek 2.11.2023
Olomouc
1:4
ZS Olomouc
Třetiny: 0:1, 0:3, 1:0

Branky a nahrávky: 55. Smýkal (A. Drábek, Koudelný) - 18. Spěváček (Šilar, Ošmera), 31. Holinka (Cedzo, Buják), 33. Cedzo (Holinka, Bartoš), 34. Mikula (Kurbaka)

Vyloučení: 2:6, navíc Turek (OLO) a Pospíšil (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za bitku Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 67. Střely na branku: 38:38

Průběh utkání: 0:4, 1:4

HC Olomouc: Čerbák (13. – 15. Valenta) – Sedláček, Kalman, Smýkal, A. Drábek, Stratil, Panáček, Bohatý, Ungr, Compel – Ruda, Šotkovský, Koudelný – Belan, K. Drábek, Bošek – Turek, Tomeček, Havel – Šulgan
HC Oceláři Třinec: Král – Andrle, Horváth, Volas, Kurbaka, Ošmera, Pospíšil, Buják – Cedzo, Holinka, Rybnikár – Spěváček, Šilar, Gerych – Bartoš, Lysak, Mikula – Blaha

Ve větším množství šancí se od začátku ocitli Oceláři, Čerbák tak měl plné ruce práce. Šance na straně hostů mohly dál přibýt s první početní výhodou, kdy si šel sednout na trestnou lavici Tomeček. Mora však tuto nevýhodu ustála. Po oslabení hostů Třinec udeřil poprvé v čase 17:30. Olomouc už vyvážela puk z obranného pásma, avšak Tomáš Šilar hokejkou získal puk zpátky, našel Vojtěcha Spěváčka a ten vymetl levý růžek Čerbákovy branky.

Do druhé části šli kohouti v početní výhodě při vyloučení Rybnikára, tu však nevyužili. To je mohlo mrzet, protože v polovině utkání hosté navýšili náskok. Oceláři se vrátili do útočného pásma, Cedzo bekhendovou přihrávkou nabídl puk Miroslavu Holinkovi, který střelou do pravého rohu zvýšil na 2:0. Poté následovala pasáž 75 vteřin, kdy padly dvě branky. Z protiútoku Holinka nahrál přes celé střední pásmo na Adama Cedza, jenž v samostatném úniku poslal kotouč za záda Čerbáka. V čase 33:49 se rozvlnila síť olomoucké branky počtvrté. Viktors Kurbaka po zpracování puku vystřelil na Čerbákovu svatyni a Marcel Mikula tečoval puk vyslaný jeho spoluhráčem mezi tři tyče.

Přesilovky Olomouci nevycházely dle představ. Dá se napsat, že všechny měly stejný průběh, neboť se hostům dařilo vyhazovat kotouč z nebezpečných pozic. Alespoň čestný gól vstřelila Mora v čase 54:15. Adam Drábek si povyjel k modré čáře, poslal puk před bránu, kde stál Matěj Smýkal, jenž překazil myšlenky Krále na čisté konto. Zápas byl v závěru okořeněný bitkou a Oceláři se po závěrečné siréně radovali z výhry 4:1.