Junioři v Pardubicích zlomili černou sérii!

19.10.2023 · Martina Sikorová
Čtyři a dost. Svěřenci trenéra Reného Muchy na ledě pardubického Dynama ukončili sérii proher. Jako rozhodující se ukázala druhá třetina, ve které si Třinec vypracoval tříbrankový náskok.
17.kolo, čtvrtek 19.10.2023
Pardubice
3:5
enteria arena
Třetiny: 0:1, 2:3, 1:1

Branky a nahrávky: 23. Rájek (Červenka, Tomas), 38. Hebek (Jaša), 56. Fiala - 17. Volas (Holinka, Kurbaka), 30. Kozlík (Cedzo, Sikora), 32. Sikora (Šilar, Cedzo), 37. Gerych (Šilar, Holinka), 50. Buják (Volas, Lysak)

Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 80 Střely na branku: 33:43

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

HC Dynamo Pardubice: Vilém – Kaštánek, Hebek, Koudelka, Kubánek, Červenka, Rájek – Helikar, Fiala, Pavlata – Kalužík, Burda, Kubíček – Jevtěchov, Jaša, Tomas

HC Oceláři Třinec: Král – Andrle, Horváth, Volas, Kurbaka, Ošmera, Pospíšil, Buják – Cedzo, Sikora, Kozlík – Šilar, Holinka, Gerych – Lysak, Bartoš, Mikula – Blaha, Urbánek

Skvělou možnost otevřít skóre zápasu dostali třinečtí mladíci hned v šesté minutě. Pardubice si během sedmnácti sekund vykoledovaly dva menší tresty a Oceláři hráli dlouho ve dvojnásobné přesilovce, využít ji ale nedokázali. První gól tak padl až v čase 16:34, kdy se po přihrávce Miroslava Holinky ranou z pravého kruhu prosadil nejproduktivnější třinecký obránce Patrik Volas. V závěru třetiny se Oceláři ubránili krátkému oslabení tři na pět a do kabin šli s jednobrankovým náskokem.

O ten ale brzy po návratu na led přišli. Ve třiadvacáté minutě překonal Jakuba Krále střelou od modré čáry Štěpán Rájek. Oceláři si odpověď schovali do poloviny zápasu, během krátké chvíle navíc udeřili hned dvakrát. Do vedení vrátil svůj tým Matěj Kozlík, který zakončil přesně rychlou kombinaci s Adamem Cedzem. A necelé dvě minuty nato měli třinečtí junioři ruce nad hlavami znovu, tentokrát se o to zasloužil Petr Sikora. Sedmnáctiletý útočník se skvěle zorientoval v předbrankovém prostoru a zvýšil na 3:1. Další gól pak Třinci sebral povedený zákrok pardubického brankáře, který zneškodnil střelu Viktorse Kurbaky do odkryté části klece.

Oceláři se ale nakonec čtvrtého gólu ještě před druhou sirénou přece jen dočkali. Po přihrávce Tomáše Šilara se z levého kruhu trefil Robin Gerych. Vzápětí si Třinec nepohlídal zadní vrátka a domácí snížili. Zblokovanou střelu si našel Tomáš Hebek a dostal puk do sítě.

V padesáté minutě svěřence trenéra Reného Muchy uklidnil využitou početní výhodou obránce Dominik Buják a domácí už se dostali pouze ke korekci skóre. Na konečných 5:3 z pohledu třineckého týmu stanovil skóre Adam Fiala, který proměnil přesilovku domácích. Oceláři si z Pardubic odvezli cenné tři body, o další zabojují v sobotním zápase proti Zlínu.