Junioři si s pěti góly došli pro pátou výhru

07.09.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři nabrali na startu nové sezony velkou formu a v Přerově urvali další tři body do tabulky. Zápas proti Zubrům se lámal v poslední desetiminutovce, ve které Třinec svému soupeři poprvé odskočil do vedení o dva góly.
5.kolo, čtvrtek 7.9.2023
Přerov
2:5
MEO Arena
Třetiny: 0:1, 2:2, 0:2

Branky a nahrávky: 26. Hanák (Halík, Tomiga), 32. Hanák (Kolařík) – 18. Bartoš (Šilar, Sikora), 29. Šilar (Sikora, Bartoš), 33. Bartoš (Šilar), 54. Šutý, 60. Spěváček (Gerych)

Vyloučení: 5:5 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 206 Střely na branku: 34:35

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pekr, Bárta, Billa, Tomiga, Nášel, Koblížek, Janek – Kuchta, Hradil, Hlávka – Kolařík, Halík, Hanák – Buršík, Švejda, Lysoněk – Šindler, Mašek, Dobša
HC Oceláři Třinec: Král – Andrle, Pospíšil, Horváth, Buják, Ošmera, Kurbaka, Volas – Sikora, Lysak, Bartoš – Spěváček, Šutý, Šilar – Gerych, Blaha, Urbánek – Holinka, Mikula, Svozil

Třinec měl v první třetině mírnou herní převahu. Jednu gólovou šanci za druhou si sice nevytvářel, přesto šel v čase 17:10 do vedení. Odražený puk získal mezi kruhy dojíždějící Jan Bartoš a zamířil přesně k pravé tyči domácí branky.

Vyrovnat mohl ve druhé části Kolařík, samostatný únik ale bekhendem zakončil do klečícího Krále. V šestadvacáté minutě už to však Přerovu vyšlo: po přistrčení Halíka využil přesilovku Jan Hanák. Ocelářům vrátil těsný náskok Tomáš Šilar, jenž potrestal nedůslednost Zubrů v obranném pásmu.

Odpovědět znovu dokázal Jan Hanák. Po přihrávce Kolaříka ujel na třineckého brankáře a bekhendovým blafákem mezi betony jej překonal. Nerozhodný stav ale ani tentokrát dlouho nevydržel. Stejně jako Hanák se ve třiatřicáté minutě podruhé prosadil také hostující Jan Bartoš. Vojtka prostřelil po Šilarově nabídce od zadního mantinelu.

O čtvrtou trefu Slezanů se necelých sedm minut před koncem postaral Patrik Šutý. Nástřel třineckého kapitána z levé strany se zastavil až za Vojtkovými zády. Přerov ještě zariskoval se šesti bruslaři, snížit už ale nedokázal. Výhru Ocelářů naopak pojistil Vojtěch Spěváček.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): "Na začátek sezony to bylo velmi slušné utkání. Potvrzovalo se, že to pro nás bude těžké, protože domácí mají ročníkově trochu starší tým než my. Jsme rádi, že jsme využili šance, které jsme dostali. Měli jsme i štěstí na dva góly. Nakonec jsme ten zápas zvládli, řekl bych, dobře. Hlavně pro nás za tři body."