Obrat za 69 sekund. Junioři skolili Tygry!

15.12.2023 · Martina Sikorová
V zápase proti Liberci sice třinečtí mladíci inkasovali jako první, ještě do konce úvodní třetiny ale stačili skóre otočit a nakonec si došli pro výhru 4:2.
N4, pátek 15.12.2023
Liberec
4:2
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 19. Mikula (Holinka, Volas), 20. Kozlík (Šilar, Ošmera), 30. Šilar (Kozlík, Buják), 48. Holinka (Bartoš, Buják) – 11. Janata (J. Pérez, Jenčovský), 32. Hois (Pekař, A. Král)

Vyloučení: 4:5 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 82 Střely na branku: 31:25

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2

HC Oceláři Třinec: J. Král – Ošmera, Mrtka, Volas, Andrle, Buják, Pospíšil – Kozlík, Šilar, Bartoš – Sikora, Holinka, Mikula – Spěváček, Šutý, Gerych – Blaha, Pánek
Bílí Tygři Liberec: Hambálek – Průšek, Seidl, Jarabko, A. Král, Rybář, Pilíšek, D. Pérez – Jenčovský, J. Pérez, Janata – Pekař, Hois, Jansa – Prokůpek, Křížek, Šťástka – Hrabčák, Kofroň, Lachkovič

První velká šance zápasu přišla v přesilovce Liberce. Jansa nejprve zblízka trefil jen domácího brankáře a vzápětí zazvonila tyč. První gól však padl až krátce po návratu vyloučeného hráče Třince, z prostoru mezi kruhy zamířil přesně pod horní tyč Radek Janata. Na úvodní trefu zápasu našli Oceláři odpověď v čase 18:29, z vyrovnání se radoval tečující Marcel Mikula. Ze strany Třince to ale nebylo vše, o pouhou minutu později se střelecky prosadil i <>Matěj Kozlík a svěřenci trenéra Reného Muchy rázem vedli 2:1.

V polovině zápasu už to bylo o dvě branky. Rychlou útočnou akci vedl Tomáš Šilar, který zatáhl puk do pásma a střelou z kruhu se trefil ke vzdálenější tyči. Na druhé straně se následně zaskvěl třinecký brankář Jakub Král, který lapačkou výborně zakročil proti štiplavé střele Jaromíra Peréze. Na rozdíl jediné trefy se Tygři dotáhli až v čase 31:25. Sílící tlak v útočném pásmu proměnil v kontaktní gól Vojtěch Hois. Závěr třetiny pak patřil liberecké přesilovce, díky obětavosti Spěváčka a Bartoše ale k výraznému ohrožení domácí branky nedošlo.

V závěrečné třetině byla k vidění už jen jediná trefa. A to při hře ve čtyřech. Po Bartošově nahození ztratil Hambálek puk z dohledu a po dorážce Miroslava Holinky ho musel lovit ze své sítě. Oceláři tak díky výhře 4:2 zvládli souboj s tabulkovým soupeřem a poskočili na druhou příčku ve skupině O pořadí v play off.