Junioři berou proti Boleslavi dva body, prodloužení ukončil Sikora!

16.12.2023 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy sice v sobotním zápase prohospodařili dvoubrankový náskok, přesto mohli slavit. Gólem v nastaveném čase Ocelářům dva body vystřelil útočník Petr Sikora.
N5, sobota 16.12.2023
Ml. Boleslav
3:2p
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 27. Holinka (Kozlík, Sikora), 32. Ošmera (Šutý), 63. Sikora – 38. Gardoň (Křivánek), 56. Šachl (Němec, Hradec)

Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 106 Střely na branku: 25:33

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2

HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Mrtka, Volas, Holub, Buják, Pospíšil – Kozlík, Šilar, Bartoš – Sikora, Holinka, Mikula – Spěváček, Šutý, Gerych – Blaha, Pánek
BK Mladá Boleslav: Sklenička – Sypecký, Vlasák, Křivánek, Hrouda, Průšek, Němec, Moravec – Šindelář, Šachl, Vítek – Zvagulis, Hurt, Hradec – Kučera, Teplý, Vojáček – Malínek, Dobner, Gardoň

Úvodní třetina zápasu mnoho vyložených šancí nenabídla. Na straně Třince zahrozila dvojice Holinka - Sikora, Boleslavi pak ke gólu nepomohla první početní výhoda v utkání po vyloučení Šutého. Střelu Moravce v ní zlikvidoval pozorný brankář Král.

Ve druhé části už se skóre na světelné tabuli měnilo. Pohlednou kombinaci v přesilovce zakončil střelou do odkryté části klece Miroslav Holinka. Hosté se snažili o srovnání po důrazu v brankovišti, což se pochopitelně nelíbilo spoluhráčům Krále. Během necelých dvou minut tak rozhodčí rozdali hned tři menší tresty za napadení, hrubost i sekání. Další gól ale padl až při hře v pěti na obou stranách.

V čase 31:57 vystřelil z kruhu Adam Ošmera, jehož pokus se zřejmě od výstroje Skleničky poroučel do sítě. Sedmnáctiletý obránce tak mohl oslavit svou premiérovou trefu v dresu Ocelářů. Boleslav ale ještě do konce druhé třetiny stačila snížit. Po sérii tečí dostal puk za záda Krále Matěj Gardoň. Uklidnit svůj tým mohl Holinka, který ale v brejku nechal vyniknout hostujícího Skleničku.

V závěrečné dvacetiminutovce si oba týmy zahrály po dvou početních výhodách, ty ale Třinci ani Boleslavi moc nesedly. Hosté se ale nakonec vyrovnání přece jen dočkali, po nepříliš přehledné situaci se prosadil Petr Šachl. A protože Král rychlým vyjetím z branky zastavil možný únik hostů, šlo se za stavu 2:2 do prodloužení.

V něm si vzal hlavní slovo domácí útočník Petr Sikora, který se přesně v polovině nastaveného času po individuální akci projel ke střele z prostoru mezi kruhy a přisoudil dva body na účet Ocelářů.