Junioři v nadstavbě poprvé bez bodu

21.12.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři sice v zápase o průběžné první místo skórovali jako první, další šance už ale nevyužili a i kvůli dvěma inkasovaným gólům během jediné minuty nakonec prohráli 1:4.
N7, čtvrtek 21.12.2023
Kometa Brno
Winning Group Arena
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 17. A. Pospíšil (Halačka, Boltvan), 33. Otava (Zembol, Rakus), 49. Nesvadba (Zembol), 50. Otava (Boltvan, A. Pospíšil) – 6. Holinka (Kozlík)

Vyloučení: 3:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 132 Střely na branku: 25:40

Průběh utkání: 0:1, 4:1

HC Kometa Brno: Ondráček – Antony, Svoboda, Ulbricht, A. Pospíšil, Bůžek, Čaňo – Boltvan, Otava, Zembol – Moravec, Ekrt, Rakus – Veselský, Habermann, Chludil – Halačka, Nesvadba
HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Mrtka, Volas, Holub, Buják, M. Pospíšil, Horváth – Kozlík, Holinka, Rybnikár – Spěváček, Šutý, Gerych – Lysak, Jobánek, Pánek – Blaha, Mikula

První větší šanci si v zápase vypracovali domácí, přečíslení dvojice Boltvan - Otava ale ke gólu nevedlo. Radovali se až Oceláři. Po přihrávce Kozlíka byl sám před brankou Miroslav Holinka a přesnou ranou otevřel skóre zápasu. Brankář Ocelářů pak povedeným zákrokem zneškodnil šanci Ekrta, nakonec ale kapituloval. Střelou z levého kruhu srovnal na 1:1 Antonín Pospíšil. Třinečtí mladíci si svůj náskok mohli vzít zpět v nabídnuté početní výhodě, střela Mrtky ale skončila jen na tyči.

Po návratu na led se Třinci nepodařilo využít ani další přesilovku, Holub totiž tvrdou ranou trefil jen betony Ondráčka. A tak přišel trest. Z přečíslení poslal Brno do vedení Roman Otava. Z brejkové situace mohl padnout i druhý gól Ocelářů, kteří ale svou akci překombinovali.

Přáno navíc svěřencům trenéra Reného Muchy nebylo ani v závěrečném dějství. Šanci Šutého zastavila tyč, akci Radima Mrtky zase zákrok brněnského brankáře. Po nevyužitých šancích Ocelářů udeřili domácí. Během jediné minuty skórovali Jáchym Nesvadba s Romanem Otavou a přestože měl Třinec v zápase znovu výraznou střeleckou převahu, poprvé v nadstavbě nezískal ani bod.

Dnes v 19:00 | Muži