Junioři po čtyřech porážkách zabrali a porazili Kometu!

06.01.2024 · Rostislav Niedoba
Juniorská extraliga měla v sobotu po poledni na programu utkání mezi Oceláři a Kometou. Třinečtí hokejisté si po páteční porážce s Jihlavou spravili chuť a Kometě nasázeli celkem šest branek.
N11, sobota 6.1.2024
Kometa Brno
6:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 8. Spěváček (Gerych, Ošmera), 19. Horváth (Mikula, Pánek), 27. Bartoš (Kozlík), 34. Šutý, 50. Spěváček (Volas), 60. Kozlík (Bartoš) – 18. Chludil (Bůžek), 22. Rakus (Ekrt, Moravec), 29. Ekrt (Moravec, Ulbricht)

Vyloučení: 4:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 65 Střely na branku: 40:47

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3

HC Oceláři Třinec: Král – Buják, Horváth, Volas, Holub, Blaha, Ošmera – Kozlík, Sikora, Mikula – Gerych, Šutý, Spěváček – Lysak, Pánek, Bartoš
HC Kometa Brno: Ondráček – Bůžek, Svoboda, Zubíček, Ulbricht, Jurný, Antony, Čaňo – Boltvan, Otava, Bárta – Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Habermann, Zembol – Pavlík, Halačka, Nesvadba.

Začátek zápasu nabídl rychlou, ale opatrnou hru. Střely na branku létaly spíš z větší vzdálenosti, na které brankáři dobře viděli. To se změnilo v osmé minutě zápasu, kdy domácí vykombinovali úvodní branku z hole Vojtěcha Spěváčka.

Pak se hrál spíš urputný hokej, obrany obou týmů fungovaly nepropustně. Klidnější pasáž přerušila až v osmnácté minutě střela Dannyho Chludila , jenž zapadla za třineckého brankáře. Oceláři si ale stihli před první sirénou ještě vzít vedení zpět. Po vyhraném vhazování vypálil od modré čáry Alex Horváth a určil skóre první třetiny na 2:1 pro Třinec.

Kometě se ale podařilo hned v úvodu druhé třetiny vyrovnat, když se v čase 21:16 prosadil Robin Rakus. Následně dostali domácí výhodu dlouhé přesilovky pět na tři, během ní ale prakticky nic nevymysleli. Přesto se však prosadili v sedmadvacáté minutě. Po nepřehledné situaci byl za autora gólu označen Jan Bartoš.

Výživná druhá třetina přinesla vzápětí další gól, to když Jan Ekrt v blízkosti Královy svatyně procedil puk za brankovou čáru. Domácí však měli nachystanou ještě jednu odpověď. Z pravé stany si do střelecké pozice najel Patrik Šutý a vrátil Ocelářům vedení.

Ve třetí části se Ocelářům nejen dařilo držet vedení, ale dokonce se jim ho podařilo také navýšit. V padesáté minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek druhým gólem v zápase Vojtěch Spěváček. Kometa už na takový náskok zareagovat nedokázala. Naopak, jedenáct vteřin před koncem navýšil skóre gólem do prázdné klece Matěj Kozlík.