Junioři proti Kometě urvali bod

24.02.2024 · Martina Sikorová
Přestože se pro třinecké mladíky zápas proti Brnu od samého začátku nevyvíjel ideálně, dokázali v něm bodovat. Ze stavu 1:3 dovedli Oceláři utkání až do samostatných nájezdů, ve kterých byl šťastnější soupeř.
N25, sobota 24.2.2024
Kometa Brno
3:4sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:2, 1:1, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 6. Gerych, 35. Horváth (Pánek, Mikula), 58. Šilar (Kozlík, Gerych) – 3. Rakus (Ulbricht, Pavlík), 6. Nesvadba (Pavlík, Otava), 26. Veselský (Rakus, Habermann), rozh. náj. Boltvan

Vyloučení: 4:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 55 Střely na branku: 42:41

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4

HC Oceláři Třinec: Skácel – Holub, Ošmera, Kurbaka, Volas, Buják, Horváth – Kozlík, Šilar, Bartoš – Švančara, Rybnikár, Gerych – Mikula, Pánek, Blaha

HC Kometa Brno: Ondráček – Zubíček, Ulbricht, Pospíšil, Jurný, Čaňo, Bůžek – Chludil, Otava, Boltvan – Horváth, Rakus, Moravec – Habermann, Halačka, Veselský – Nesvadba, Pavlík

Mladí Oceláři museli v zápase dotahovat prakticky od samého začátku. Už ve třetí minutě se z levého kruhu prosadil brněnský Robin Rakus. Hráči s drakem na hrudi sice přispěchali s rychlou odpovědí v podobě gólu Robina Gerycha z mezikruží, z vyrovnaného stavu se ale radovali jen 27 sekund. Po pádu jednoho z domácích beků se Kometa dostala do přečíslení tři na jednoho a dorážející Jáchym Nesvadba vrátil hostům vedení. A protože individuální akce obránce Davida Lukase Holuba gólem neskončila, do kabin šli Oceláři s jednobrankovým mankem.

Na začátku druhého dějství se Oceláři prezentovali nedisciplinovaností a nabídli soupeři přesilovku pět na tři, kterou Brno využilo. Ranou z vrcholku levého kruhu dal o sobě vědět Adam Veselský. Třinec se ale ještě před koncem druhé třetiny dokázal vrátit do hry, z bezprostřední blízkosti zamířil přesně Alex Horváth.

Jen na jednobrankové ztrátě pak Oceláře udržel sedmnáctiletý brankář David Skácel, který v krátkém čase vytasil hned několik skvělých zákroků. Spoluhráči se mu za ně odměnili vyrovnáním, v čase 57:21 dorazil střelu Matěje Kozlíka do sítě Tomáš Šilar. Třinec pak mohl i rozhodnout, nabídnutou přesilovku v závěru ale nevyužil.

Zápas tak pokračoval prodloužením, ve kterém měli více ze hry Oceláři, gól ale nedali. A když pak domácí gólman zneškodnil brejk Rakuse, šlo se do nájezdů. V nich bylo šťastnější Brno, které bralo bonusový bod díky Adamu Boltvanovi.