Duel partnerských týmů pro Oceláře

11.08.2022 · Daniel Ježek
Ve druhém přípravném utkání Oceláři zavítali do Frýdku-Místku, kde se utkali s partnerským celkem. Rysi šli v první třetině do vedení, úřadující extraligoví šampioni ale čtyřmi trefami v prostřední periodě otočili duel na svou stranu a připsali si první výhru v přípravném období.
přát., čtvrtek 11.8.2022
Frýdek-Místek
2:4
Hala Polárka
Třetiny: 1:0, 0:4, 1:0  Branky a nahrávky: 3. Dostálek, 42. Dostálek (Machala) – 25. Roman (Hrehorčák), 27. Daňo (Čukste), 35. Daňo (Hudáček), 36. Zahradníček (Jeřábek). Rozhodčí: Hranoš, Konvička – Bartek, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 830. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
HC Frýdek-Místek: Mokry – Teper, Havránek, Homola, Sova, J. Adámek, Žůrek, J. Marcinko – Svačina, Vrdlovec, Machala – Dostálek, Zeman, Doktor – Klimša, Haas, Hotěk – Jobánek, Geidl.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Adámek, Čukste, Zahradníček, Jeřábek, Zeleňák, Michálek, Ročák – Lyszczarczyk, T. Marcinko, Kurovský – Daňo, Hudáček, Voženílek – Hrehorčák, Roman, Dravecký.

Přípravné klání dvou partnerských týmů začalo lépe pro domácí Frýdek-Místek. Rysi se zkraje třetí minuty dostali do vedení, když za Oceláře chytajícího Kacetla po buly prostřelil Vlastimil Dostálek. Frýdečtí hokejisté mohli vzápětí přidat druhou branku, od sedmé minuty totiž po Lyszczarczykově faulu hráli přesilovou hru. Třinec se ale ubránil.

V jedenácté minutě se zcela sám před Kacetlem ocitl Hotěk, s poskakujícím pukem si ale domácí forvard neporadil. Do hry se následně dostali i čtyřnásobní republikoví šampioni. Početní výhodu ze třinácté minuty ale Slezané nevyužili, v šestnácté minutě pak frýdeckého brankáře Mokrého zachránili spoluhráči, kteří zastavili kotouč na brankové čáře.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla zcela odlišný obrázek. Oceláři byli při chuti, svou aktivitou nejprve rychle srovnali, pak dalšími třemi brankami otočili duel na svou stranu. V pětadvacáté minutě Miloš Roman zužitkoval pas Hrehorčáka a skrytou střelou z pravého kruhu propálil brankáře Mokrého. Za další dvě minuty pak lotyšský bek Karlis Čukste krásně našel Marka Daňa, bronzový olympijské medailista se z první nemýlil.

I v pokračujících minutách byli lepší hosté. Kurovský nejprve obrovskou šanci neproměnil, hra ve čtyřech na obou stranách, po potyčce Havránka s Čukstem, nabídla třetí trefu Třince. Libor Hudáček nejprve dvakrát obkroužil útočné pásmo, aby poté ideálně namazal Marko Daňovi. Slovenský forvard trefil odkrytou část branky. A aby toho pro domácí nebylo málo, tak za devadesát vteřin na 4:1 nekompromisní bombou od modré upravil Jan Zahradníček.

Třetí periodu začali lépe domácí, na rozdíl dvou branek střelou z levého kruhu snížil Vlastimil Dostálek. Vstřelená branka nalila Rysům do žil novou krev, ve čtyřicáté čtvrté minutě Vrdlovec vysunul Machalu, ten si ale na Kacetla nepřišel. Za další dvě minuty pak třinecký bek lapačkou pokryl střelu Svačiny.

Šest minut před koncem dostali domácí příležitost ke snížení, když v útočném pásmu fauloval Daňo. Frýdečtí téměř celé dvě minuty drželi kotouč v útočném pásmu, střely Tepera a Svačiny ale úspěch nepřinesly. Naopak hattrick mohl zkompletovat Marko Daňo, který to zkoušel lakrosovým způsobem. Daňovi chyběl kousíček. Skóre se do konce duelu již nezměnilo, Oceláři tak zapsali první vítězství v přípravném období.