Dvoubrankový náskok juniorům ve Zlíně nestačil

23.11.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři se z čtvrtečního výjezdu vrací s prázdnou. Na ledě Zlína se sice svěřenci trenéra Reného Muchy rychle ujali dvoubrankového vedení, k zisku bodů ale zápas dotáhnout nedokázali.
25.kolo, čtvrtek 23.11.2023
Zlín
5:3
ZS Luďka Čajky
Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 35. Vaculík (Laciga, Burian), 39. Laciga (Heš, Vaculík), 39. Klimek (Vaculík, Lukaštík), 53. Pilát (Pešák, Tomek), 60. Laciga (Zavřel, Holba) – 1. Gerych (Horváth, Holinka), 25. Holinka (Andrle), 49. Buják (Holinka, Spěváček)

Vyloučení: 4:6 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 76 Střely na branku: 33:27

Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3

Berani Zlín: Uherek – Kotala, Lukaštík, Šišák, Špaňhel, Burian, Zavřel – Čechmánek, Laciga, Klimek – Pilát, Tomek, Nekvapil – Pražan, Heš, Holba – Vaculík, Horský, Pešák
HC Oceláři Třinec: Černý – Ošmera, Pospíšil, Volas, Horváth, Buják, Kurbaka, Andrle – Šilar, Sikora, Spěváček – Kozlík, Holinka, Gerych – Rybnikár, Lysak, Švančara – Blaha, Mikula

Lepší začátek si snad mladí Oceláři ani přát nemohli. Už v první minutě se v předbrankovém prostoru nejrychleji zorientoval Robin Gerych a napálil puk do sítě. Navýšit náskok Třince mohl o chvíli později z druhé vlny Spěváček, kotouč mu ale sjel z hole a bylo po šanci. Dávat pozor musel na druhé straně i brankář Černý, Pražan ale naštěstí z brejku zakončil vysoko nad branku.

Na další gól si tak hrstka diváků musela počkat až do pětadvacáté minuty, kdy domácí obrana zapomněla na Miroslava Holinku a ten v dobré šanci nezaváhal. Následně se první trefy dočkali i domácí, z brejku se prosadil Martin Vaculík. A aby toho nebylo málo, v čase 38:22 srovnal Adam Laciga a pouhých 38 sekund nato poslal Zlín do vedení Adam Klimek.

Oceláři sice ještě v devětačtyřicáté minutě stačili vyrovnat po trefě obránce Dominika Bujáka, to ale bylo z jejich strany bohužel vše. V čase 52:47 vstřelil rozhodující gól Tomáš Pilát a třineckou hru bez brankáře pak v samotném závěru potrestal Adam Laciga. Třinečtí mladíci si tak připisují druhou prohru v řadě, už v sobotu ale budou moci zabojovat o další body proti Přerovu.