Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři přejeli Orly

13.08.2009 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři si připsali první vítězství v rámci letního Tipsport cupu. Ve svém třetím vystoupení v turnaji jasně přejeli prvoligové Znojmo.
TsC3, čtvrtek 13.8.2009
Třinec
Znojmo
6:0
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 3:0, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 5. Malec (Balej, Kohn), 9. Peterek (Tomas), 16. Polanský (Polák, Tomas), 24. Kohn (Hrabal), 44. Lojek (Květoň), 55. Peterek (Květoň). Rozhodčí: Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 6:0. 481
Duba - Hrabal, Výtisk, Cartelli, Malec, Lojek, Seman - Kohn, Balej, Polanský, Tomas, Květoň, Peterek, Růžička, Martynek, Polák
Panec - Morava, Hořava, Štach, Protivný, Ostrčil, Bokroš, Lattner - Plášek, Haman, Havlík, Sedlák, Vyletelka, Říha, Barták, Janečka, Staněk

Komentář k zápasu

Třinecké Oceláře čeká tento víkend náročný program. Už dnes se museli rozdělit na dvě poloviny, aby mohli odehrát dvě utkání. „Silnější“ výběr zůstal v Třinci na pohárové utkání se Znojmem, kádr složený převážně z juniorů a zkoušených hráčů naopak odcestoval do Trenčína, kde je od 19 hodin čeká duel Rona cupu s domácí Duklou.

Od samotného začátku byl rozdíl kvality kádru znát. Diváci sledovali hru kočky s myší, a protože hosté neuvyžili přesilovku na začátku zápasu, přišel trest. V 5. minutě našel Balej na levém kruhu úplně volného Tomáše Malce, který poslal Oceláře do vedení – 1:0.

O tři minuty později to bylo 2:0 – Roman Tomas svůj bekendový blafák ještě nezvládl, ale pak našel úplně volného Jana Peterka, který tvrdě příklepem rozvlnil podruhé síť znojemské svatyně.

Průběh první třetiny byl nadále v režii třineckých Ocelářů, ale Martynek v dobré pozici minul téměř prázdnou bránu. Hosté zahrozili poprvé až v 15. minutě, když kolem Dubovy brány nebezpečně kroužil Haman. Přesto se Ocelářům podařilo do konce třetiny ještě zvýšit náskok, když Polák našel před bránou Jiřího Polanského, který lehkou střelou poslal puk mezi betony Pance – 3:0.

Začátek druhé třetiny pokračoval ve stejném střeleckém duchu. Hrabal nabil na modré čerstvé posile Ladislavu Kohnovi, který poslal razantně puk od břevna do brány – 4:0. Od té chvíle měli domácí na hokejkách spíše smůlu, když se neujaly loženky Cartelliho a Martynka. Orli poprvé vážně zahrozili až na konci druhé třetiny, jenže dvě velké šance Pláška kryl pozorný Tomáš Duba. Na konci druhé části měli Znojemští za vysokou hůl Lojka možnost čtyřminutové přesilové hry, ve které si ale žádnou vážnou akci nevytvořili.

Do posledního dějství vstoupili znovu mnohem aktivněji domácí. Tomas nejprve z brankoviště napálil puk pouze do tyče, ale o pár sekund později se Oceláři přecejen radovali. Na modré čáře napřáhl Martin Lojek a razantní střelou zacílil přesně mezi betony brankáře – 5:0.

Oceláři byli nadále v trvalém tlaku, ale šance Tomase a dnes velmi aktivního Cartelliho branku nepřinesla. Radovat se tak Třinečtí mohli až v 15. minutě, když kapitán Jan Peterek našel před brankovištěm úplně volný puk a elegantní kličkou do bekhendu poslal podruhé v zápase puk do sítě – 6:0.

Další průběh zápasu již změnu nepřinesl. Oceláři si tedy v jednoznačném zápase připsali první letošní výhru v rámci Tipsport cupu. Další utkání čeká Třinecké již zítra, kdy se v trenčínském Rona cupu utkají se slovenským mistrem z Košic.

Ohlasy trenérů

Pavel Marek (Třinec): Dnes mohu být spokojen s přístupem hráču. Bylo znát, že tyhle lajny jsou sehranější, víc si na ledě rozumí, vědí co od sebe čekat, jak zareagovat v různých situacích. Byl tam lepší pohyb, rychlé kombinace a taky důraznější zakončení.

Jan Neliba (Znojmo):Já myslím, že Třinec byl jasně lepší. Přestože kluci bojovali, ten rozdíl dvou soutěží byl vidět a Třinec nás přehrál. Třinec je dneska v té kvalitě jinde, my hrajeme o soutěž níže, připravujeme se na naší soutěž. Jsou pro nás ty zápasy důležité, najdeme chyby, ale z prohry neděláme žádnou tragédii.