Oceláři tahali za kratší konec, první vítězství získal Zlín

26.03.2013 · Daniel Ježek
PSG Zlín a Oceláři Třinec dnes rozehráli semifinálovou sérii. Utkání, hrané na Zimním stadionu Luďka Čajky, se neslo ve vysokém tempu. Střelecky lepší nakonec byli domácí Berani, kteří si dokráčeli k vítězství 3:1.
SF1, úterý 26.3.2013
Zlín
3:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 11. Köhler (Hamrlík), 29. Leška, 44. Hamrlík (Leška) – 20. Klimenta (Rákos, Adamský). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, Čech – Fořt, Melenovský, Ondráček.
Hamerlík – Zíb, Hrabal, Galvas, Ovčačík, Lojek, Klouček, Kania – Růžička M., Bonk, Varaďa - Adamský, Rákos, Klimenta - Orsava, Peterek, Květoň - Rufer, Zagrapan, Matuš.

Úvod utkání se nesl v neskutečném tempu. Lépe do duelu vstoupili domácí Ševci, ti mohli zásluhou Balaštíka jít rychle do vedení, proti ale byl gólman Hamerlík. Vzápětí se mohl radovat Honejsek, ani on ale nenašel recept na výborného Hamerlíka.

Oceláři se do první vážnější šance dostali ve čtvrté minutě a hned mohli udeřit. Dobrou prací se před brankou prezentoval Rákos, jeho pokus z otočky se nakonec zastavil na tyči zlínské svatyně. Byť hra přinášela nespočet šancí, na první branku se muselo čekat do poloviny první periody.

Domácí hráli přesilovku, kterou nakonec dokázali využít. Hamrlíkovo nahození nedokázal Hamerlík zastavit, kotouč se dostal k Bedřichu Köhlerovi, který poněkud šťastným způsobem dopravil kotouč za záda třineckého gólmana.

Slezané mohli vzápětí srovnat, Květoň ale při trestném střílení nedokázal zvednout kotouč nad Sedláčkův beton. Vyrovnávajícího gólu se nakonec hráči s dráčkem na prsou dočkali těsně před koncem úvodní části. Tomáš Klimenta si z rohu vybruslil až před branku a bekhendem propálil bezmocného Sedláčka.

Ve druhé dvacetiminutovce byli nejprve aktivnější Třinečtí, ani Květoň, ani Zagrapan ale nedokázali překonat pozorného Sedláčka. Na druhé straně mohl udeřit Honejsek či Ondráček, oba hostující forwardi si ale vylámali zuby na Hamerlíkovi.

Berani, kteří postupem času navyšovali svou aktivitu, si nakonec dokázali vybojovat vedoucí branku. Za třineckou svatyní s kotoučem operoval Petr Leška, který tak domotal hlavy třinecké obraně, až se mu povedlo zasunout kotouč za Hamerlíkova záda.

Další průběh prostřední třetiny se nesl v duchu velmi atraktivního hokeje stylem nahoru dolů. Diváci na Zimním stadionu Luďka Čajky viděli několik slibných šancí, nad produktivitou střelců ale převyšovali oba gólmani.

Do závěrečné periody vstoupili v početní výhodě hosté ze Slezska. Růžička v přesilovce vyzval ke skórování Varaďu, třinecký buldok ale z voleje trefil jen beton přesunujícího se Sedláčka. Domácí proto trestali.

Leška od hrazení hledal volného Balaštíka, ten ale kotouč nezpracoval. Neposedná guma doklouzala na modrou, odkud pálil Martin Hamrlík. Zlínský bek ostřelil bránícího Adamského a zaparkoval kotouč do třinecké branky.

Oceláři ale neskládali zbraně. Hned za pár minut mohl opět srovnat Růžička, jeho dělovku ale zastavila tyč Sedláčkovy svatyně. Branková konstrukce ještě ve třetí třetině zazvonila i na druhé straně, a to po ráně Melenovského.

Třinečtí se ještě do konce utkání snažili o korekci a případné srovnání stavu. Na Sedláčka vyslali několik střel, kýženou branku to ale Slezanům nepřineslo. První vítězství v sérii si tedy připsal Zlín.

Juraj Jurík (Zlín): Připravovali jsme se na to, že to bude trošku jiný hokej než s Vítkovicemi. Třinec je ofenzivně laděný a pořád je to táhne do útoku. Myslím, že jsme se toho zhostili docela dobře. Zápas byl vyrovnaný, nás v důležitých momentech podržel Kuba Sedláček. Dali jsme i dva šťastné góly, měli jsme ale větší chtíč v soubojích a šli jsme za vítězstvím víc než Třinec. Je to jen první bod, ve středu nás čeká další těžký zápas. Budeme ho chtít ale urvat taky.

Pavel Janků (Třinec): Dvě třetiny to byl vyrovnaný duel, i když Zlín vedl 2:1. Ve třetí třetině jsme trošku otevřeli hru a chtěli jsme to zkorigovat, což se nám nepovedlo. Jakmile Zlín odskočil na 3:1, tak si zápas zkušeně pohlídal. Dnes to z naší strany nebylo úplně ono, hráli jsme trošku něco jiného, než jsme chtěli.