Oceláři vynulovali Zlín, Hamerlík má druhé čisté konto

01.11.2015 · Daniel Ježek
V posledním kole před první reprezentační přestávkou Oceláři zavítali do Zlína. Utkání dvou týmů ze spodních pater tabulky mělo jednoznačný průběh. Slezané drželi svého soka na uzdě, v každé třetině navíc pomalu navyšovali své vedení. Třinečtí nakonec zvítězili 3:0, Peter Hamerlík zapsal druhou nulu této sezóny.
16.kolo, neděle 1.11.2015
Zlín
0:3
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 2. Rufer (M.Růžička, Nosek), 30. Irgl (Kopecký, Klepiš), 44. Kopecký (Klepiš, Nosek). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Skopal, Hynek. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 859. Střely na branku: 23:22. Zblokované střely: 18:7. Hity: 8:11. Vhazování: 27:47. Průběh utkání: 0:3.
Kašík – Marušák, Urbanec, Žižka, Kotvan, Horák, Matějíček – Kubiš, Cibák, Čachotský – Říčka, P. Holík, Sýkora – Veselý, Vlach, Ondráček – Čech, Sedláček, Okál.
Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Nosek, M. Doudera, Hrabal – Kopecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Plíhal, Rákos – Meidl, Růžička, Franek.

Oceláři vstoupili do zápasu mnohem aktivněji, odměnou jim byla rychlá branka. Již po dvaaosmdesáti vteřinách se hostující tým radoval, vše začalo perfektní přihrávkou Davida Noska. Třinecký bek z vlastní třetiny našel volného Marka Růžičku, jehož vyraženou střelu do sítě doklepl Adam Rufer.

Zlínští se do zápasu mohli vrátit ve dvou po sobě jdoucích početních výhodách. Domácí hokejisté ale měli velké problémy s přechodem do útočné třetiny, natož aby pak dokázali ohrozit brankáře Hamerlíka. Další průběh úvodní periody přinesl více nepřesností, než pohledných hokejových akcí. Za zmínku stojí pokusy Rákose, Plíhala či Vlacha, ani jeden pokus ale úspěch neznamenal.

Úvod druhé třetiny byl o něco lepší ze strany domácích hráčů. Zlín se po třech minutách prostřední periody dostal do velké šance, Říčka ale z kruhu pro vhazování trefil jen tyč třinecké klece. Za další tři minuty musel gólman Ocelářů řešit další střelu z Říčkovy hole, ani Kubišova dorážka jej však nepřekvapila.

Ke slovu se pak opět přihlásili Slezané. Urbanec nabídl Ocelářům jejich první početní výhodu, tu dokázali hráči s dráčkem na hrudi přetavit ve druhou branku. Klepiš od hrazení posunul na Kopeckého, ten se neukvapil a po naznačení střely namazal nehlídanému Zbyňkovi Irglovi. Třinecký snajpr poslal kotouč do odkryté branky – 0:2.

Oceláři mohli své vedení navýšit čtyři minuty před druhou sirénou, kdy Klepiš přenechal kotouč Irglovi, jenž bekhendem zkoušel propálit Kašíka. Domácí brankář ale byl úspěšný. Za další minutu se před Kašíkem ocitl Polanský, ani on ale neuspěl. Hamerlík na druhé straně musel řešit akci Veselého, střela mezi betony ale třineckého gólmana nepřekonala.

Slezané své vedení potvrdili v úvodu poslední části hry. Klepiš přiklepl Noskovu sraženou střelu na zcela volného Tomáše Kopeckého, který do prázdné brány vsítil svůj první gól v třineckém dresu. Oceláři poté nabídli Zlínu znovu dvě přesilovky v rychlém sledu za sebou, domácí ale ani tyto příležitosti zužitkovat nedokázali.

Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi dostali ve čtyřiapadesáté minutě příležitost druhé početní výhody, tu ale využít nedokázali. V dobré pozici stál Plíhal, Kašík se ale dokázal včas přesunout.

Domácí se již nezmohli na korekci stavu, Oceláři si své tříbrankové vedení pohlídali. Peter Hamerlík vychytal svou druhou nulu v sezóně. Zlín – Třinec 0:3.

Rostislav Vlach (trenér Zlína): „Nemůžu hráčům upřít snahu. Bohužel bez gólu se nedá vyhrát. Moc šancí jsme neměli. Zezačátku utkání jsme byli aspoň trochu vyrovnaným soupeřem, ale tím, že nám to tam nepadá, jsme prohráli zápas.“

Václav Varaďa (asistent trenéra Třince): „Zápas se mi hodnotí výborně. Měli jsme hned od začátku až do konce skvělý pohyb. Hráči podali koncentrovaný výkon ve všech okamžicích utkání. Byli jsme silní v defenzivě i ofenzivě. Myslím si, že utkání jsme zvládli skvěle a naplno bodovat jsme si zasloužili.“