Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Prohrávat 0:2? Nic ztraceného, Oceláři znovu otáčeli!

03.10.2010 · Adam Sušovský
Třinečtí potřetí v řadě ukázali ohromnou vnitřní sílu týmu. Nepříznivě vyvíjející se zápas s Budějovicemi, kdy už v 11. minutě prohrávali 0:2, totiž dokázali srovnat a Lojkovou brankou v prodloužení získat druhý bod!
7.kolo, neděle 3.10.2010
Třinec
České Budějovice
3:2p
Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0 - 1:0.  Branky a nahrávky: 24. McGregor (Peterek, Květoň), 24. Polák (Varaďa, Hořava), 63. Polanský (Lojek) - 11. Martynek (Pletka, Kašpařík), 11. Pšurný R. (Pšurný M., Červený). Rozhodčí: Minář, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:9, navíc L. Květoň (CBU) 10min. + DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3836. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 0:2, 3:2.  
Vojtek - Hrabal, Zíb, Štach, Krajíček, Cartelli, Lojek, Hořava, Hudec - Růžíčka, Polanský, Kohn - Varaďa, Bonk, Polák - Adamský, Květoň, McGregor - Podešva, Peterek, Hrňa.
Kovář - Vydarený, Snopek, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Kuchejda, Šimánek, Podlešák - Mertl, Gulaš, Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - Pšurný M., Červený, Pšurný R.

Komentář k zápasu

Úvod samotného zápasu jen potvrzoval důležitost. Oba týmy odehrály první desetiminutovku hodně zodpovědně ze zabezpečené obrany a brankáři zůstávali chladní. Vše podstatné se začalo dít až v jedenácté minutě. Extřinecký Rostislav Martynek, který dnes poprvé v kariéře nastoupil proti mateřskému týmu, totiž znal slabiny brankáře Vojtka nejlépe a jako první otevřel překvapivou ránou z nulového úhlu skóre zápasu.

Uběhlo přesně 18 vteřin, hlasatel ani nedořekl střelce a asistenty první branky a hosté zvedali ruce nad hlavu podruhé. Lukáš Krajíček na modré přišel o puk a Roman Pšurný vyrazil do samostatného úniku, který rovněž se štěstím pod rukou brankáře proměil. Třinečtí byli do konce třetiny hodně zaskočeným celkem a příliš velkých šancí si nevytvořili. Nejblíže ke gólu měl Peterek respektive Polanský v předbrankovém prostoru.

Ve druhé části jakoby se soupeři předháněli, kdo nastřílí branky za sebou rychleji. Hosté byli úspěšnější. Třineckým na sérii dvou slepených gólu totiž stačilo "až" 24 vteřin. Nejprve se po ideální přihrávce Peterka prosadil důrazně z brankoviště Bryan McGregor, o necelou půlminutu později probruslil střední třetinu letos sedmigólový střelec Vojtěch Polák a výstavní ránou vymetl šibenici bezmocného Kováře.

Hosté byli evidentně hodně zaskočení a s velkou vůlí odolávali náporu domácích. Už se zdálo, že Oceláři obrat dokonají, ale jejich sílící tlak narušila série vyloučených, která karty na hřišti obrátila. Budějovice se v přesilovkách chytly. Blízko brance měl Šimánek, či Kašpařík. Jednoznačně největší tutovku si ale vytvořil Martynek, který u pravé tyče před prázdnou bránou netrefil skákavý puk. Na ledě se přitvrzovalo a schylovalo se i k bitce, jenže Pletka před rozzuřeným Krajíčkem utekl. V závěru prostřední části už hru ovládl přebytek emocí, které nejméně zkrotil Lukáš Květoň a za svůj výrok k rozhodčím inkasoval osobní trest do konce utkání.

Tempo a emoce ale zůstalo o druhé přestávce v kabinách. Do poslední třetiny vlétly oba týmy opět hodně opatrně a až do poslední minuty hrály na jistotu. Výsledkem byla nejen poměrně nudná podívaná, ale také prodloužení. Oceláři v něm zúročili o chlup větší aktivitu ze třetí části a těčí Jiřího Polanského, který nastavil šikovně hůl do Lojkovy dělovky od modré čáry, dokázali získat druhý bod na svou stranu.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
Musím říct to stejné. Z naší strany jsme odehráli dobrý zápas. Dvě třetiny byly vyrovnané, v té třetí jsme měli velký tlak. Jenže prosadit se kolem branky je dnes hodně těžké. Bylo tam hodně držení, blokování, což nikdo v hokeji nechce. Myslím, že sami na ten hokej chodíte a vidíte to.

Milan Kupka (HC Mountfield):
Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Kluci to odmakali, proti velmi silnému domácímu celku to sehráli dobře. Bod berem, jsme za něj rádi.