Série prolomena, Oceláři zdolali Pardubice 3:0!

05.12.2010 · Adam Sušovský
Mizerná bilance s Pardubicemi zmírněna. Oceláři v urputném duelu vybojovali všechny body. Proti Pardubicím se blýskl především brankář Peter Hamerlík, který pochytal všech 35 střel soupeře a podruhé v řadě na domácím ledě vychytal shutout!
28.kolo, neděle 5.12.2010
Pardubice
3:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 15. Růžička (Krajíček), 30. Polanský (Hrabal), 58. Polanský (Polák, Hrabal). Rozhodčí: Minář, Husička - Gebauer, Lederer.. Vyloučení: 2:5, navíc Buchtele a Kolář I. (Oba PCE) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3106. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 3:0.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Richter, Lojek - Růžička, Peterek, Květoň - Varaďa, Bonk, Polák - Adamský, Polanský, Hrňa - Mičulka, Orsava, McGregor - Hampl.
Svoboda – Nakládal, Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei, Radil, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Cetkovský, Zohorna – Pineault, Špirko, Somík – Rákos, Kousal, Buchtele.

Třinecké před utkáním s Pardubicemi trápila nepříznivá bilance vzájemných zápasů. Ta hovořila ve prospěch Eatonu jasně. Východočeši vyhráli v řadě posledních šest duelů! Také proto možná Oceláři vstoupili do zápasu aktivněji. Snaha přerušit sérii byla patrná již na začátku druhé minuty, tehdy ale Bonk ještě trefil tyč.

Další tutovky domácích přišly ve čtvrté minutě. Martin Růžička ale před bránou dvakrát ve slibné pozici promáchl. Radovat se mohli i hosté, ale Cetkovský z bezprostřední blízkosti ani natřikrát puk přes roztáhnutého Hamerlíka do brány neprocpal.

A tak přišla branka na druhé straně. Polanský s Polákem v dobrých šancích ještě neuspěli, ale o minutu později, v minutě patnácté, už Oceláři ruce ke stropu zvedali. Lukáš Krajíček projel celým hřištěm a našel na brankovišti dost důrazného Martina Růžičku, jenž nadvakrát dostal puk do sítě. První brankou ale zároveň přišlo uklidnění hry, Oceláři se dále nikam nehnali a Pardubice nemohly překonat pozornou hradbu hráčů na modré čáře.

Druhá třetina patřila Pardubicím. Alespoň tedy její úvod. Největší šanci si vypracoval Kaberle, ale z mezikruží na Hamerlíka nevyzrál. Třinec hrál hodně trpělivě a nikam se proti rychlému soupeři nehnal. Přesto dokázal své vedení navýšit. Puk před bránu zatáhl faulovaný Hrabal a v následné skrumáži protlačil ve výhodě puk mezi betony brankáře Jiří Polanský.

Třinecké branka nabudila, ale Seman ani Hrňa ve stoprocentních šancích další góly nepřidali. A tak se potil Hamerlík. Třinec v oslabení jeho zásluhou odolal jak obrovské šanci Somíka, tak dorážce Špirka i nešťastnému odrazu od bruslí domácího Hrabala.

Ve třetí třetině se začal hrát hokej až v samotném závěru. Oceláři totiž výborně bránili a Eaton nemohl zhola nic vymyslet. A když už se přes urputnou defenzívu propracoval, ztroskotal na vynikajícím Hamerlíkovi. Toho z bezprostřední blízkosti nepřekonal Starý, Buchtele ani Zohorna.

To Třinec byl v útoku chladnokrevnější. Jeden z rychlých brejků – přečíslení dva na jednoho poslal příklepem do sítě podruhé v zápase Jiří Polanský. I zásluhou Petera Hamerlíka tak Třinec získává veledůležité tři body a naději, že půjde zpět do čela soutěže. Série Pardubic proti Třinci je prolomena.

Pavel Marek (Třinec): "Hráče musím pochválit za předvedený výkon a nasazení. Konečně jsme k naší hře přidali i srdce a bojovnost, navíc jsme měli určitou dávku štěstí. Ubránili jsme dost pardubických přesilovek. Sami jsme góly dát dokázali a to nás zklidnilo."

Pavel Hynek (Pardubice): "Neodehráli jsme dobré utkání, nebylo to takové jako v minulých zápasech. První třetinu jsme se do toho nemohli dostat, byli jsme studení. Ve druhé třetině jsme zvýšili aktivitu. Deset minut jsme hráli dobře a aktivně. To byla asi jediná pasáž v utkání, kdy jsme dokázali domácí dostat pod tlak. Pak nám ale dali gól na 2:0 a už nás k tomu nepustili."