Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři porazili Pardubice a stoupají tabulkou!

14.10.2011 · Daniel Ježek
Zápas dvou posledních mistrů extraligy přineslo 11. kolo Tipsport extraligy. Oceláři, kteří od úvodních minut drželi dvoubrankové vedení, nakonec dokráčeli k vítězství v poměru 3:2. První, a zároveň vítěznou, branku v dresu Ocelářů si připsal Lukáš Havel.
11.kolo, pátek 14.10.2011
Třinec
Pardubice
3:2
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 7. Hrabal (Marosz), 11. Adamský (Lojek), 25. Havel (Chovan, Zíb) - 24. Starý (Koukal, Kolář I.), 56. Zohorna. Rozhodčí: Blecha, Pešina - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4182. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2. 
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, P. Hořava - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Chovan - Hrňa, Koudelka, Orsava
M. Růžička - Píša, Kolář II, Sičák, V. Kočí, Benák, Nakládal, od 31. min. navíc Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Elkins, Somík - Sim, T. Zohorna, Rákos - Kousal, Buchtele, Radil

Komentář k zápasu

Úvod tohoto zápasu přinesl divácky atraktivní hokej se spoustou šancí na obou stranách. O něco aktivnějšími byli ale domácí, kteří častokrát drželi svého soka pod tlakem. Za největší šance první pětiminutovky lze považovat střelu Kohna, nebo pokus Radila. Oba ale ztroskotali na pozorných brankářích. Stav utkání se poprvé měnil v sedmé minutě. Oceláři hráli přesilovku, když se v levém kruhu pro vhazování napřáhl Rostislav Marosz. Ten sice poslal puk jen do brankáře Růžičky, dorážející Josef Hrabal už ale dokázal protlačit kotouč do branky.

Úvodní branka nakopla Oceláře k ještě většímu tlaku. Třinečtí se mnohem častěji dostávali do ohrožení branky, Pardubičtí hrozili z brejků. Další šanci vstřelení branky měl opět domácí Hrabal. Ten dorážel střelu Adamského, proti brance ale byl perfektní Růžička. Hosté se ale při bránění dopustili faulu a šli do čtyř. V pořadí druhou přesilovku domácí opět využili a to velmi podobným způsobem, jak početní výhodu první. Na branku nahazoval Martin Lojek, z dorážky se prosadil Martin Adamský. Hosté pak měli možnost početní výhody, tu ale sehráli bídně. Stav se tak do konce první třetiny nezměnil.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a to zásluhou přesilové hry. Tu ale využít nedokázali. Po jejím skončení se do slibné šance dostal Michal Chovan, ten ale trefil jen beton brankáře hostů. Hosté se postupem času dostávali do tempa a dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Do kruhu pro vhazování si najel Jan Starý, který svou střelou překvapil nejen domácí publikum, ale také brakáře Hamerlíka. Ten našel puk až ve své síti. Oceláři se po vstřelené brance ale nijak nesložili, naopak pokračovali ve své hře. To jim přineslo ovoce za další minutu. K odraženému puku se dostal Lukáš Havel, který jej poslal pod horní tyčku hostující branky.

V dalším průběhu hry byl velmi aktivní Ladislav Kohn, který se propracoval hned do několika šancí. V té největší trefil tyč hostující branky. Hosté, po uplynutí poloviny utkání, dostali nabídku dlouhé, dvojnásobné početní výhody. V té ostřelovali domácí branku několika pokusy, všechno ale zastavil brankář Hamerlík. Do konce třetiny se ještě k zakončení propracovali Bonk, Marosz, či hostující obránce Kolář. Všechno ale končilo na brankářich.

V poslední třetině mohl domácí vedení navýšit Lukáš Havel. Ten ale napálil puk do tyče. V zápětí mohl odpovědět hostující útočník Jan Kolář. Ten se dostal do sólového úniku, v gólové radosti mu ale zabránil brankář Hamerlík. Branky pak mohli vsítit Chovan, Kousal, či opět Havel, ani jeden však neuspěl.

Hosté ale přeci je dokázali korigovat. Při vlastním oslabení se do pásma Třince vydal Tomáš Zohorna. Ten se sice dostal do téměř nulového úhlu, ale i z této pozice dokázal překonat brankáře Hamerlíka. Kontaktní branka dodala hostům chuť jít do zakončení. Pardubičtí to zkoušeli se šesti bruslaři v poli, vyrovnat se jim už nepodařilo. Třinec – Pardubice 3:2

Ohlasy trenérů

Pavel Marek (Oceláři Třinec): My jsme už doma prohospodařili hodně utkání, nutně jsme potřebovali tři body a jsme skutečně šťastni, že jsme je získali. Ještě proti Pardubicím, se kterými máme špatnou bilanci. Soupeř tady i dnes předváděl výbornou hru, ale dneska jsme si to zasloužili, protože jsme měli více šancí. V závěru s námi otřásl inkasovaný gól při naší přesilovce, kdy jsme tam podcenili jeden puk. Ale v závěru jsme zase měli štěstí, které jsme šli naproti tou ubráněnou přesilovkou pět na tři ve druhé třetině.

Pavel Hynek (ČSOB Pojišťovna Pardubice): Domácí vyhráli zaslouženě. Využili dvě úvodní přesilovky, když nás dvakrát dokázali po buly přetlačit na brankovišti. Vrátili jsme se do zápasu gólem na 1:2, ale hned jsme bohužel dostali gól na 1:3. Z pohledu výsledku nás musí mrzet nevyužitá přesilovka pět na tři, tam se utkání lámalo a mohli jsme se ještě vrátit do hry. Ale dneska jsme odehráli dobře jen třetí třetinu a to bylo málo.