Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vyrovnanou bitvu s Energií rozhodla poslední třetina

27.11.2011 · Daniel Ježek
Utkání mezi dvěma nejodlehlejšími celky na extraligové mapě bylo k vidění v rámci 25. kola ve Werk aréně. Zápas byl dlouho vyrovnaný, oba gólmani navíc drželi bezbrankový stav. Oceláři se nakonec radují ze tří bodů, když jedinou branku zápasu zaznamenal Tomáš Klimenta!
25.kolo, neděle 27.11.2011
Třinec
Karlovy Vary
1:0
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 54. Klimenta (Kohn, Zíb). Rozhodčí: Minář, Popovič – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3480. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0.  
Hamerlík – Hrabal, Zíb, Richter, Lojek, Cartelli, Hořava P., Hudec – Květoň, Bonk, Hořava M. - Hrňa, Peterek, Klimenta – Kohn, Polanský, Chovan – Rufer, Ostřížek, McGregor - Marosz
Mensator - Gründling, Bombic, Nosek, Mocek, Gřegořek, Gulaši, Gawryletz, Přindiš – Košťál, Skuhravý, Komstát – Skladaný, Mikeska, Melenovský – Pech Zaťovič, Dej – Kuběna, Zucker, Kupec

Komentář k zápasu

Mezi třineckými mantinely jsme byli svědky velmi vyrovnané první třetiny, která nakonec nepřinesla žádnou branku v jedné či druhé brance. Skóre utkání se mohlo otevřít již ve třetí minutě, když byla na ledě třetí formace Ocelářů. Polanský nahazoval na branku, kotouč se odrazil k volnému Chovanovi. Ten ale, místo odkryté branky, trefil jen clonícího hráče. Hosté v tuto chvíli měli obrovské štěstí, jelikož si málem srazili puk do vlastní sítě. Tak se ale nestalo a hra pokračovala bez branek.

Také v dalším průběhu hry byl velmi aktivní třinecký forward s číslem 10. Ten se ještě do konce periody dostal do dvou tutových šancí, ani jednu ale v úvodní branku přetavit nedokázal. Na druhé straně Hamerlíka několika pokusy otestovali Pech, Kumstát, či Košťál, dvacetiminutovku ale zcela ovládli oba strážci svatyně. Ve stejném stylu pokračovala hra i po osmnáctiminutové přestávce. Soupeři si tvořili šance, oba celky ale jistili bezchybní gólmani.

O něco aktivnější v úvodu druhé periody byli hráči ze západu Čech. Ti dokázali vyvinout souvislejší tlak, žádná z jejich akcí se ale neujala. Nejvíce byli před Hamerlíkem vidět Zaťovič, Zucker, nebo Mikeska, všichni ale buďto trefili Hamerlíka, nebo poslali kotouč za branku. Také Oceláři se postupem času dokázali dostat do tempa a vypracovat si několik možnotí. Nejviditelnější v tomto směru byla opět třetí formace Třince. Do prázdné branky mohl střílet Polanský, kotouč ale poslal souběžně s brankovou čárou. Pět minut před vypršení čtyřicáté minuty se do největší šance odehraných minut dostal Tomáš Klimenta. Ten si narazil s Peterkem, aby pak poslal kotouč do horní tyče. Před druhou sirénou ještě rozhodčí ovlivnili hru dvěma vyloučeními, ani jedno ale nebylo potrestáno.

Karlovarští šli do poslední dvacetiminutovky v početní výhodě a nebyli vůbec daleko od její využití. Petr Kumstát přesně vystřelil, jeho gólovou radost ale zhatil výborný Hamerlík, který zastavil puk na brankové čáře. Blízko k první brance utkání jsme byli ve 47. minutě. Nejprve Polanský hledal zpoza branky Maria Cartelliho, ten z první napálil puk do Mensatora. Energetici se pak dostali do protiútoku, ve kterým byli hned čtyři hráči v bílých dresech proti dvěma červeným obráncům. Na konci celé akce stál Travis Gawryletz, jenž ale celou akci zazdil, neboť netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

To Tomáš Klimenta byl mnohem úspěšnější. Oceláři ubránili přesilovku, ve které si hosté vytvořili několik nadějných šancí. Potrestaný Lukáš Zíb se po návratu z trestné ihned zapojil do akce, která nakonec skončila první brankou utkání. Zíb zavezl puk do pásma Energie, kde jej předal Ladislavu Kohnovi. Kohn se neukvapil, poslal puk Klimentovi, který přesnou střelou poprvé rozvlnil síť - 1:0. Hosté se ještě do konce utkání snažili o vyrovnání, jejich snahu ale zhatilo špatné střídání z předposlední minuty. Třinečtí v nabídnuté přesilovce kontrolovali puk a dokráčeli k zisku tří bodů.

Ohlasy trenérů

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Tentokrát jsme nezvolili nějakou líbivou hru. Doplatili jsme na ni v minulých domácích zápasech, které jsme odehráli hodně ofenzivně až bezhlavě, a soupeři nás trestali. Toho jsme se chtěli vyvarovat. Proto jsme chtěli hrát hodně opatrně a neinkasovat, což se nám povedlo. Se štěstím jsme v závěru dali gól a máme tři důležité body.

Martin Pešout (Energie Karlovy Vary): Přijeli jsme s úkolem bodovat, protože naše situace není dobrá. Jsem rád, že jsme podali dobrý výkon, ale mrzí nás, že v době, kdy jsme začínali být lepší, jsme dostali rozhodující gól. To se nám stalo podruhé během týdne, minule ve Zlíně. Za výkon bychom si bod zasloužili.