Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři se opět trápí, Slavii podlehli 1:4

31.01.2012 · Daniel Ježek
Dva dny po posledním utkání pokračovala Tipsport extraliga pětačtyřicátým kolem. Na třineckém ledě se představil výběr pražské Slavie. V utkání vedli pouze hosté, kteří si nakonec na cestu domů přibalili tři body. Čestný úspěch Ocelářů zaznamenal Tomáš Klouček.
45.kolo, úterý 31.1.2012
Třinec
Slavia Praha
1:4
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 28. Klouček (Květoň, Peterek) - 12. Krenželok (Alinč), 25. Micka (Růžička, Dresler), 40. Vondrka (Kadlec), 59. Dušek (Tomica). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Kadlec (SLA) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2623. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.  
Hamerlík - Richter, Zíb, Lojek, Klouček, Bolf, Kania, Novotný, Hrabal - Hrňa, Bonk, Varaďa - Hořava, Peterek, Květoň - Adamský, Polanský, Orsava - Rufer, Ostřížek, Hampl
Furch - Dresler, Kadlec, Valach, Šulc, Krejčík, Krejčí, Kolařík - Krenželok, Alinč, Vondrka - Micka, Tomica, Růžička - Jelínek, Dušek, Doležal - Jaškin, Sklenář, Hertl

Komentář k zápasu

Utkání začalo v poměrně vlažném tempu, chvíli to trvalo, než se oba celky rozkoukaly a vytvořily si slibné šance. O něco aktivnější byli domácí, kteří několika pokusy zaměstnali brankáře Furcha. Na hostující branku stříleli Polanský, nebo v přesilovce Hořava s Peterkem. Ani jeden pokus domácích se ale neujal. V tuto chvíli zafungovalo známé rčení: nedáš, dostaneš. Hosté dokázali z minima vytěžit maximum, když se ve dvanácté minutě dokázali prosadit.

Za brankou s pukem operoval Vladimír Růžička, před brankoviště si najel Lukáš Krenželok. V pravý okamžik přišel ideální pas na Kreželokovu hůl, hostující forward poté poslal kotouč do horního rohu domácí branky. V závěru periody ještě domácí dostali příležitost čtyřminutové přesilovky, tu ale nevyužili.

Úvod druhé periody přinesl zcela odlišný obraz hry, než dvacetiminutovka úvodní. Aktivita se hostům vyplatila, přinesla totiž druhou branku. Po ose Dresler – Růžička se puk dostal k rozjetému Tomáši Mickovi. Útočník Slavie si najel za modrou, odkud výstavní střelou trefil pravý horní roh Hamerlíkovy svatyně. Dvoubrankové vedení ale hostům příliš dlouho nevydrželo. Za další čtyři minuty hráli Oceláři presilovku, když se střelou od levého mantinelu prosadil Tomáš Klouček.

Hra se poté srovnala a diváci v z poloviny zaplněné Werk aréně mohli vidět dobré šance na obou stranách. Za hosty stříleli Micka s Alinčem, brankáře Furcha zase prověřili Adamský a Bonk. Ujala se však až akce z poslední minuty této třetiny. U hrazení Petr Kadlec vybojoval puk, poté poslal ideální přihrávku na zcela nehlídaného Michala Vondrku. Tomu nezbývalo nic jiného, než doklepnout černou gumu do odkryté části branky.

Oceláři mohli v úvodu poslední periody snížit, to by ale Peterek musel úspěšně zakončit samostatný únik. Domácí se poté stále častěji dostávali do šancí, všechny ale končily na pozorném Furchovi. Před hostující brankou neuspěli Bonk a Zíb. Blízko branky byli domácí také ve čtyřiapadesáté minutě, když kotouč poskakoval po brankovišti. Od obdržené branky zachránil hosty Růžička, který duchapřítomně odpálil kotouč do bezpečí. Oceláři tak již další branku nepřidali, ačkoli se o to snažili i při očetní výhodě. Poslední zápis na listinu střelců obstrala Slavia, která pomocí Antonína Duška pečetila výsledek zápasu. Třinec – Slavia 1:4

Ohlasy trenérů

Pavel Janků (Oceláři Třinec): Vstup do zápasu byl z naší strany vlažný. Slavia měla lepší pohyb, dobře bránila a dokázala se dostat do vedení. Po celý zápas byli hosté o něco lepší. My když se dostali na dostřel, tak jsme ty šance, které jsme měli, nedokázali využít. Slavia dnes zaslouženě vyhrála.

Jiří Čelanský (Slavia Praha): My jsme šli do zápasu s jasným cílem, získat nějaký bod. Nakonec vezeme tři body, což je vynikající. Od začátku utkání jsme byli aktivní, chtěli jsme domácí dostat pod tlak, což se nám dařilo. Rozhodující pro nás bylo, že jsme ve druhé třetině odskočili na dvoubrankový rozdíl, v poslední periodě ho udrželi a v domácí power-play pojistili.