Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vyrovnaný duel se šťastným koncem pro Oceláře

22.02.2012 · Daniel Ježek
Čtyřicátým kolem pokračovala NOEN extraliga juniorů. Svěřenci trenérů J. Juříka a A. Macha v něm přivítali západočeskou Plzeň. Ve velmi vyrovnaném utkání za delší konec tahali mladí Oceláři, kteří brankou Dominika Hegyiho z šestapadesáté minuty rozhodli o svém vítězství.
40., středa 22.2.2012
Třinec
Plzeň
4:3
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:2  Branky a nahrávky: 23. Bajtek (Rufer, Juhász), 30. Juhász (Hurtík, Kurzok), 44. Kapica (Rufer, Číhal), 56. Hegyi (Kapica) - 32. Petruška, 44. Schleiss (Petruška), 52. Kubalík. Rozhodčí: Trombík - Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 151. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.  
Hollý - Ižacký, Běhal, Hurtík, Repe, Kurzok, Teper, Burzala, Bezuška - Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Juhász, Diviš, Bumbál, Hegyi, Kapica, Chomič, Franek, Číhal, Rufer
Polívka - Houfek, Slavík, Moravčík, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Bastl, Pejchar, Schleiss, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Tulačka, Pacanda, Hájek, Pašek, Pour, Noga

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Komentář k zápasu

V první třetině byli o něco aktivnější domácí hráči, kteří si dokázali vypracovat několik slibných střeleckých příležitostí. V šesté minutě střílel mimo Rufer, o další dvě minuty později zase Hegyi netrefil přihrávku dřívě zmiňovaného třineckého forwarda. Po uplynutí deseti minut se do šance dostali Bajtek, Hegyi, nebo Rufer, ani jeden ale nedokázal překonat bezchybně chytajícího gólmana Polívku. Nejtěžší chvíle pro plzeňskou obranu ale nastaly v minutě šestnácté, to když indiáni hráli dvojnásobné oslabení. V průběhu této přesilovky si domácí vypracovali několik šancí, ta největší, v podání Bumbála, skončila na tyči.

Do druhé dvacetiminutovky se tak šlo za bezbrankového stavu. Ten mohl změnit hostující Váchal, tomu ale v zakončení zabránil čistý obranný zákrok jednoho z Ocelářů. O čtyřicet vteřin později už diváci ve Werk aréně byli svědky první branky. Na brankovišti aktivní a nehlídaný Filip Bajtek dorazil Ruferovo nahození za záda bezmocného brankáře Plzně. Taktovku hry nadále drželi domácí, přineslo jim to druhou branku. Oceláři hráli přesilovku, když na brankovišti dorážel Jakub Juhász. Gólman Polívka s tím opět nemohl nic dělat. Radost domácí hokejistů ale netrvala příliš dlouho, neboť za dvě minuty už vedli opět jen o jednu branku. Plzeň dokázala využít hned první přesilovku v utkání, když Patrik Petruška, po menších zmatcích před domácí brankou, nejrychleji našel puk a uklidil ho za záda brankáře Hollého.

Trend střílení branek ze druhé třetiny se přenesl i do poslední dvacetiminutovky. Jako první se trefili hosté, kteří tak dokázali srovnat krok. Zpoza branky vyjel Jan Schleiss, jenž dokázal oklamat brankáře Hollého a zasunout puk do sítě. Odpověď domácích ale na sebe nenechala dlouho čekat. Ještě v téže minutě se střelou mezi betony prosadil Damian Kapica. Střelci se poté na sedm minut odmlčeli. Střelecký půst protrhl hostující Dominik Kubalík. Ten ke své brance přišel jako slepý k houslím, neboť mu kotouč na čepel naservíroval sám brankář Hollý, který chtěl svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou. Před Kubalíkem byla opuštěná branka, hostující forward se nemýlil. Třinečtí hokejisté ale nechtěli rozdat body a v padesáté šesté minutě zasadili hostům rozhodující úder. Na brankovišti důrazný Dominik Hegyi poslal kotouč do sítě čímž se jako poslední zapsal na listinu střelců. Nic na tom nezměnila ani power-play Plzně, umocněna o vyloučení třineckého Běhala. Třinec – Plzeň 4:3.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (Oceláři Třinec): Utkání mělo dobré tempo, hrál se útočný hokej. Sice jsme vyprodukovali několik chyb, dokázali jsme se z nich ale oklepat a dokráčet k vítězství. U nás tedy panuje spokojenost jak ze tří bodů, tak z předvedené hry.

David Bruk (Plzeň 1929): Z našeho pohledu to bylo vyrovnané utkání. Třinec má tři body, protože byl důraznější v předbrankovém prostoru. Jinak to bylo velmi pohledné a útočné utkání z obou stran.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec
×
Odehrané v 17:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno