Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Třinec odčaroval domácí bodovou impotenci

20.09.2009 · Tomáš Vacho
Třinečtí hokejisté dnes dokázali navázat na výkon z Brna a poprvé v sezóně naplno bodovali před zraky vlastních fanoušků.
6.kolo, neděle 20.9.2009
Třinec
Zlín
4:2
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 2:2, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 3. Růžička (Balej, Kohn), 11. Martynek (Malec), 40. Cartelli (Kohn, Růžička), 52. Růžička (Kohn, Zíb) - 4. Důras (Hamrlík, Leška), 18. Kollár (Köhler). Rozhodčí: Hradil, Šír - Briska, Chytil. Vyloučení: 8:11, navíc Polák (Třinec) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3096. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.  3096
Duba - Hrabal, Výtisk, Zíb, Cartelli, Malec, Seman, Andersons, Lojek - Polák, Polanský, Tomas - Květoň, Peterek, Růžička - Martynek, Balej, Kohn - Kanko, Kůtný, Ostřížek.
Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Galvas, Linhart, Lučka - Důras, Leška, Rachůnek - Sivák, Kollár, Köhler - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - Ondráček, Balán, F. Čech.

Komentář k zápasu

Třinec začal velmi aktivně a po více než dvou minutách drtivého tlaku se dočkal i rychlého otevření skóre, když Balej s Martinem Růžičkou vymysleli velmi pohlednou a zároveň gólovou akci. Vstřelená branka domácí zřejmě namotivovala více, než by bylo záhodno, protože po chvíli se zbytečného faulu dopustil Vojtěch Polák. Hosté přesily využili – na konci čtvrté minuty Hamrlík nahodil od pravého mantinelu a ve vzduchu kotouč nepatrně tečoval Michal Důras. I přes obdrženou branku měli domácí převahu: V čase 8:08 musel Záhorovský hákováním hasit svou chybu, jinak by unikajícího Kanka zřejmě nedostihl, nabídnutou přesilovku ale domácí nevyužili. Další přesilovku domácích již ale proměnil v čase 10:40 domácí Rostislav Martynek hned po čtyřech vteřinách. Zlínští ale nesložili hlavu a zlepšenou hrou ve středním pásmu, či aktivním napadáním si vysloužili vyrovnání – na začátku osmnácté minuty potrestal laxní rozehrávku Duby a Hrabala skvělou bombou do pravého horního růžku Andrej Kollár. Poprvé jít do vedení mohli hosté v samém závěru první části, ale spolupráci Lešky s Rachůnkem nevyužil Martin Hamrlík, protože trefil pouze beton bezmocně ležícího Duby.

Snažení hokejistů Zlína pokračovalo i po přestávce – Kollár individuálně prošel obranou a zakončil mezi betony domácího gólmana, Duba se ale nachytat nenechal. Ve čtyřiadvacáté minutě se před Sedláčkem ocitl Jiří Polanský, tísněn ale Ostřížkovu přihrávku zúročit nedokázal. Ihned poté se na druhé straně prezentovali Rachůnek, Důras a zakončující Leška, bekhendové představení ale gólem neskončilo. O minutu později se musel v brance otáčet domácí gólman, když po skvělém forčekingu hostů zazmatkoval Zíb a málem uklidil puk do vlastní branky. Od poloviny utkání se ke slovu dostal opět Třinec, když v přesilovce zkoušel štěstí nejprve Balej a po něm z dorážky i Růžička, gólem ale neskončila ani následná mela před Sedláčkem. Na konci druhého dějství nejprve chyboval Seman a nechal tak ujet Petra Lešku do samostatného úniku, zlínskému forwardovi se ale nepodařilo zakončit podle představ. Naopak domácímu Máriu Cartellimu se střela povedla náramně – po efektivním sklepnutí spoluhráče Kohna střelou zápěstím poslal domácí opět do vedení.

Leška se Záhorovským se hned v úvodu třetí třetiny snažili o vyrovnání, prvně jmenovaný ale ve velké příležitosti jen těsně minul branku. V sedmačtyřicáté minutě předložil Martin Lojek puk do gólové pozice Tomasovi, ten z mezikruží přestřelil. Čas 51:10 - nádherná samostatná akce třineckého Martina Růžičky, který se prodral po levém křídle až před Sedláčka, kterého si efektním blafákem položil a zakončil do prázdné brány - 4:2. Zlínští se již zmátořit nedokázali a přestože v závěru dostali příležitost dvou přesilovek, kýženou branku již vstřelit nedokázali.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
"Vítězství jsme si dnes zasloužili, protože pohyb našich hráčů byl lepší a dokázali jsme se dlouhou dobu udržet ve třetině. Samozřejmě, že nás zaskočily ty laciné góly, utkání se mohlo vyvíjet ještě daleko líp. Myslím si, že dnes jsme byli lepší, jsme rádi za první domácí vítězství."

Rostislav Vlach (PSG Zlín):
"Zápas byl vyrovnaný, rozhodly naše chyby, chyběl tlak v koncovce, což je znát i na počtu střel. Myslím, že dnes vyhrál zaslouženě Třinec."