Junioři mečbol neproměnili, rozhodne sedmé utkání

10.04.2023 · Šárka Kolková
Šesté semifinálové utkání Ocelářům vůbec nevyšlo. V Jihlavě dal Třinec pouze jediný gól a po prohře 1:7 se tak série do Mini WERK ARENY vrací k rozhodujícímu zápasu. To je pod Javorovým na programu ve středu 12. dubna od 13:00.
SF6, pondělí 10.4.2023
Jihlava
7:1
Malá hala Jihlava
Třetiny: 3:1, 1:0, 3:0  Branky a nahrávky: 4. Sojka (Coufal), 6. Menšík (Jungwirth, Rauš), 20. Pavelec (Straka, Tomšík), 38. Rauš (Vovsík, Jungwirth), 45. Kravec (Coufal, Číhal), 47. Číhal (Jungwirth, Vovsík), 50. Vovsík (Straka, Pavelec) – 14. Ramik (Haas, Andrle). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Malý, Dědek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 194. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.
HC Dukla Jihlava: Maláč – Vandas, Chvátal, Číhal, Ludvík, Vovsík, Šabatka, Tomšík – Coufal, Modl, Menšík, Klapica, Jungwirth, Valach, Pavelec, Rauš, Kravec, Broš, Sojka, Straka
HC Oceláři Třinec: Klimek (20. Král) – Volas, Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Moškoř, Šutý, Pánek, Haas, Spěváček Bartoš, Cedzo, Ramik, Hlávka, Šilar, Kozlík

Třinci se vstup do první třetiny nepovedl. Skóre na začátku utkání otevřel Adam Sojka. Po něm se přesně trefil Matouš Menšík z předbrankového prostoru. Ve čtrnácté minutě z mezikruží překvapil Maláče Michal Ramik, který snížil na 1:2. Necelou půl minutu před koncem vzal dvoubrankové vedení domácím nazpátek Daniel Pavelec, který vyhnal ven třineckého gólmana Klimka.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Oba týmy měly několik šancí. Na straně Jihlavy to byl Číhal, jenž mohl zakončit bekhendem, ale v cestě mu stál Král. Na druhé straně to byl Haas, který v útočném pásmu vytvořil zmatky, ale puk za čáru nedostal. Na konci třetiny pak náskok domácích navýšil Adam Rauš, jenž vymetl pravý růžek.

Ve třetí třetině si Jihlava hru pohlídala a Oceláře prakticky k ničemu nepustila. Forhendem se v pětačtyřicáté minutě nemýlil Matěj Kravec. Početní výhodu pak o necelé dvě minuty později proměnil Lukáš Číhal. Jihlavští se navíc prosadili i v další přesilovce a Matěj Vovsík stanovil konečné skóre na 7:1.