MISTR 2023/2024

Dorost dal pět gólů a porazil Porubu

21.09.2023 · Martina Sikorová
Čtvrteční zápas proti Porubě rozhodli mladí Oceláři v závěru druhé třetiny, když se za stavu 2:2 v čase 38:37 prosadil Matěj Weiss. Oceláři pak přidali ještě další dva góly a po šedesáti minutách slavili výhru 5:2.
5., čtvrtek 21.9.2023
Poruba
2:5
Buly Aréna - Kravaře
Třetiny: 1:0, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Ignatenko (Skorokhod), 37. Vehovský (Ostřížek) - 24. Řehák (Hrček, Řípa), 28. Blahuta (Hladonik, Karas), 39. Weiss, 45. Hladonik (Blahuta, Trnka), 49. Švančara (Mrtka, Hladonik)

Vyloučení: 4:2 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 69 Střely na branku: 17:70

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5

HC RT TORAX Poruba: Láryš – Michalík, Stasjuk, Kozák, Korbel, Planka, Šíma – Václavek, Skorokhod, Bobok – Ignatěnko, Indrst, Vehovský – Ostřížek, Stryczek, Žídek – Dietrich
HC Oceláři Třinec: Javorek – Kaleta, Holub, Marek, Mrtka, Niemczyk, Trnka, Hladonik – Švančara, Rybnikár, Weiss – Hrček, Řípa, Řehák – Karas, Blahuta, Spaskin – Morcinek

Třinečtí mladíci v zápase inkasovali jako první, to když v šesté minutě překonal brankáře Javorka Mykola Ignatenko. Oceláři sice byli střelecky aktivnějším týmem, na vyrovnání si ale museli počkat až do začátku druhé třetiny. V čase 23:23 zařídil srovnání René Řehák a chvíli nato poslal svěřence trenéra Marka Malíka do vedení Jakub Blahuta.

Poruba sice po gólu Tobiáše Vehovského vyrovnala na 2:2, s poměrně rychlou odpovědí ale přispěchal Matěj Weiss, jehož gól ze závěru druhého dějství se nakonec ukázal jako rozhodující. Třinečtí dorostenci pak přidali ještě dvě trefy z holí Víta Hladonika, který zužitkoval přesilovku 5 na 3, a Robina Švančary a připsali si další tři body do tabulky.