Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Energie doma poprvé úspěšná, Oceláři míří domů s prázdnou

22.09.2009 · Michal Slavík, Michal Samiec
Třinečtí Oceláři v rámci sedmého kola zajížděli na led zbrusu nové KV Areny, ve které hraje své domácí zápasy úřadující mistr Energie Karlovy Vary. V obou loňských zápasech na západě Čech dokázali Slezané vyhrát, v prvním letošním však nebodovali, byť se Západočechům doposud doma nepodařilo získat ani bod. Čestný úspěch Třineckých zaznamenal Martin Růžička.
7.kolo, úterý 22.9.2009
Karlovy Vary
Třinec
3:1
Zimní stadion Karlovy Vary
Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0  Branky a nahrávky: 10. Mucha (Skuhravý), 23. Pech (Kumstát, Němec), 37. Kumstát (Pletka, Němec) - 28. M. Růžička (Balej). Rozhodčí: Jebavý, Svoboda - Kis, Prchal. Vyloučení: 8:6, navíc Čutta (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3553. Střely na branku: 40:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. 3553
Sáblík - Němec, Čutta, Dobroň, Hájek, Mucha, Prošek, Brňák - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Kumstát, Pech, Pletka - Zucker, Haščák, Zaťovič - od 34. navíc Hluchý.
Duba - Hrabal, Výtisk, D. Seman, Malec, Zíb, Lojek, Andersons - Tomas, Polanský, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Kohn, M. Růžička - Kanko, Ostřížek, Kútny.

Komentář k zápasu

Trudná bilance domácích zápasů donutila karlovarské trenéry ke změně složení útočných formací, odděleny hrály dokonce dvě věže – Kumstát se Skuhravým. Na druhou stranu kluziště než třinecký Tomáš Duba se pak postavil Lukáš Sáblík, zatímco lehce zraněný Mensator pouze přihlížel ze střídačky.

A byl to právě gólman Energie, který se v opatrné úvodní třetině jako první dostal do provozní teploty. Hosté totiž byli zpočátku nebezpečnější. Nejblíže ke skórování byli asi ve 4. minutě, kdy Peterek těsně před Sáblíkem tečoval střílenou přihrávku od mantinelu. Puk ale nakonec vysokým obloukem doplachtil pouze do rohu kluziště. Větší příležitost už si Oceláři nevytvořili ani při vyloučení Skuhravého, a domácí tak zaskočili vychladlého Dubu. V 10. minutě poslal Dej z rohu kluziště puk za bránu na Skuhravého, který jej předal před bránu přímo do jízdy Jána Muchy. Slovenský obránce střelou pod víko zaznamenal svůj první letošní gól.

Třinečtí pak nedokázali využít trestu Pecha a po jeho vypršení byli zatlačeni do defenzivy. V porovnání s předchozími zápasy se energetici snažili i více chodit do těla. Hostující Lojek a Kohn se pod tlakem dopustili faulů, domácímu náporu tím ale příliš nepomohli. Opravdovou tutovku si Karlovarští schovali až do samotného závěru třetiny, kdy se opět hrálo v plném počtu. Deset vteřin před sirénou dostal Pletka puk od Melenovského přímo před branku, ale ať jej míchal, jak chtěl, přes Dubu jej zvednout nedokázal.

Druhou třetinu načali energetici přesilovou hrou, která zatím nepatří k jejich silným zbraním. A ani jejich druhá branka nepadla ze zcela klasického přesilovkového schématu. Gólmana Dubu vykolejila především Němcova střela, která se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku. Zde zabojoval Kumstát a připravil u druhé tyče stojícímu Lukáši Pechovi gólovou lahůdku.

Až tento okamžik nabudil hosty k opravdové ofenzivní hře a domácí se rázem rozpomněli na své trable s defenzivou. Například v 25. minutě se ani jeden z beků neměl k tomu, aby u tyčky odklidil puk, až se jej chopil Martynek a jen o milimetry nepřehodil ležícího Sáblíka. Pokračující tlak Ocelářů vyústil ve vyloučení Skuhravého a z řady gólových šancí se nakonec ujala dorážka Martina Růžičky.

Pak již se hra opět vyrovnala a její tempo mírně opadlo. Diváky ze židlí zvedl ve 32. minutě Kumstát, když se řítil sám na branku a Dubův zákrok, jenž poslal puk těsně vedle levé tyčky. Další průběh třetiny ovlivnilo opět několik vyloučení. Zatímco Třinečtí navzdory dlouhému obléhání útočného pásma Němcův faul nepotrestali, Martynek se na trestné mohl chytat za hlavu. V dalším signalizovaném vyloučení navýšila totiž Energie své vedení, když do Pletkovy střely od modré strčil hůl Petr Kumstát.

Pozitivní dojem ze hry Karlovarských v početní přesile se ale vypařil v prvních minutách třetí dvacetiminutovky. Při vyloučení Baleje a Květoně, která se délkou 98 vteřin překrývala, se domácí propracovali k jediné opravdové střele. Dubu však tentokrát odraz puku od zadního hrazení nezaskočil a proti Kristově ráně se stačil bleskově přemístit. To když u časoměřičů seděl Skladaný, počínali si hosté mnohem lépe. Od pohromy zachránil Energii pouze výborný Sáblík, který u pravé tyče vychytal Květoně.

S přibývajícím časem šlo ve hře Energie sledovat úbytek aktivity směrem dopředu a odpovědnější přístup k bránění. Ale přestože řada útoků Ocelářů troskotala na modré čáře, musel se Sáblík stále hodně otáčet. Například když osamocený Hrabal dorážel střelu svého spoluhráče z téměř nulového úhlu. Závěr si domácí zkomplikovali i zbytečnými fauly Čutty a Skuhravého. Domácí kapitán přehnal aktivitu při dojíždění kotouče vyhozeného na prázdnou třineckou branku. Oceláři rázem hráli v šesti proti čtyřem, ke všemu ještě Pech u mantinelu přišel o hůl. Pozorný Sáblík a obětavý výkon jeho spoluhráčů včetně pádů do střel však už větší drama nepřipustili.

Ohlasy trenérů

Josef Paleček (Karlovy Vary): "Konečně jsme začali hrát, bojovat, chodit do kontaktů a konečně jsme nedostali více než jeden gól. Dokázali jsme to díky kvalitní hře celého mužstva. Velice spolehlivě zachytal Lukáš Sáblík."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Z našeho pohledu bylo utkání vyrovnané. I přes problémy domácích jsme čekali, že bude velmi těžké. Jsem vyloženě spokojený jen s třetí třetinou. Ale kvůli tomu, že jsme nevyužívali šance, jsme odjeli s prázdnou."