Junioři vyhráli derby, hattrickem zazářil Spěváček!

11.12.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři berou v nadstavbě druhou výhru! Pondělní derby na ledě Vítkovic rozhodla druhá třetina, ve které si třinečtí junioři vytvořili tříbrankový náskok.
N3, pondělí 11.12.2023
Vítkovice
4:5
MFH Ostrava
Třetiny: 1:2, 1:3, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Glos (Kalandra, Vehovský), 25. Slusarczyk (TS), 50. Tobola (Milata, Chaloupka), 56. Slusarczyk (Vehovský, Bialy) – 13. Spěváček (Šutý, Volas), 15. Spěváček (Šutý, Gerych), 22. Spěváček (Gerych, Šutý), 27. Šilar (Kozlík, Bartoš), 37. Andrle (Gerych, Spěváček)

Vyloučení: 7:7, navíc za faul Šutého (TRI) nařízeno TS (proměněné) Využití: 1:2 V oslabení: 1:0

Diváci: 156 Střely na branku: 29:56

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5

HC Vítkovice Ridera: Smolka – Chaloupka, Bialy, Kalandra, Man, Čuba, Glos – Slusarczyk, Krejsa, Vehovský – Žídek, Štiak, Chlán – Tobola, Hanák, Milata – Fojtík, Kovalčík, Saxa – Zapletal
HC Oceláři Třinec: Skácel – Mrtka, Ošmera, Holub, Volas, Pospíšil, Andrle – Bartoš, Šilar, Kozlík – Gerych, Šutý, Spěváček – Buják, Rybnikár, Blaha – Karas

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Třinecký tým vyrazil do Ostravy s výrazně omlazenou sestavou. Do derby naskočilo hned pět dorostenců, premiérově se v juniorské extralize představili brankář David Skácel, obránce David Holub a útočník Antonín Karas. Začátek měli mladí Oceláři výborný. Třinecký gólman nejprve zneškodnil brejk Hanáka, o otevření skóre zápasu se pak v čase 12:03 po přihrávce Šutého postaral Vojtěch Spěváček. O dvě minuty později byla v Ostravě k vidění spolupráce těchto hráčů znovu a Oceláři šli do vedení 2:0. Vítkovice ovšem přispěchaly s odpovědí, ještě před první sirénou snížil ranou od modré Vincent Glos.

Krátce po návratu z kabin si Třinec vzal svůj dvougólový náskok zpět. Střela Bartoše ještě skončila nad, Vojtěch Spěváček se ale o chvíli později nemýlil. Třinecký útočník si najel před branku, zvedl kotouč nad ležícího gólmana a už v čase 21:22 slavil hattrick. Bartošovi naopak přáno nebylo ani podruhé, když dorážka z jeho hole jen těsně minula tyč. Domácí se tak po proměněném trestném střílení Jakuba Slusarczyka dostali na dostřel, z kontaktního gólu se ale dlouho neradovali. Dvě minuty nato totiž rychlý protiútok zakončil přesně Tomáš Šilar. Následovala série vyloučení a také pátý třinecký gól, o který se postaral dorážející Petr Andrle.

Do závěrečné třetiny šli sice Oceláři s vedením o tři branky, přesto o výsledek museli bojovat až do samého konce. Po chybě v přesilové hře Třince nejprve snížil Tomáš Tobola a v nabídnuté početní výhodě pak na 5:4 upravil Jakub Slusarczyk. V závěrečných minutách tak domácí sáhli ke hře bez brankáře, třinečtí mladíci se ale nedali a svůj hubený náskok udrželi až do třetí sirény.