Juniory ve Varech potopily slepené góly

16.02.2024 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři se po reprezentační přestávce vrátili do zápasové akce, utkání na ledě Karlových Varů ale nezvládli. Jako rozhodující se ukázal kratičký úsek ve druhé třetině, ve kterém Třinec inkasoval dva góly během 20 sekund.
N22, pátek 16.2.2024
Karlovy Vary
4:3
KV Arena
Třetiny: 2:1, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Šlechta (Adámek, Vogel), 15. Vogel (Zolnaj, Šlechta), 34. Čihař (Záhejský, Beran), 35. Varvařovský (Adámek, Šlechta) – 11. Jobánek (Rybnikár, Pánek), 30. Volas (Spěváček, Holinka), 58. Gerych (Ošmera, Šutý)

Vyloučení: 3:2 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 101 Střely na branku: 32:41

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Dorot, Anton, Beran, Vogel, Zolnaj – Šlechta, Adámek, Varvařovský – Zeman, Pastor, Váňa - Čihař, Záhejský, Steklý – Vojáček, Novotný, Šilhan
HC Oceláři Třinec: Král – Kurbaka, Mrtka, Volas, Holub, Buják, Ošmera, Horváth – Gerych, Šutý, Bartoš – Švančara, Holinka, Spěváček – Jobánek, Pánek, Rybnikár – Blaha, Mikula

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Třinečtí junioři v pátečním utkání udeřili jako první. Po nevyužité přesilovce skóroval v čase 10:11 Jonáš Jobánek a to z prostoru mezi kruhy po přistrčení Michala Rybnikára. Vedení si ale Oceláři dlouho neužili. Už o minutu později totiž bylo srovnáno po zakončení Roberta Šlechty. Energetici navíc zvládli ještě do konce první třetiny skóre otočit, o druhý gól se postaral Jakub Vogel. Za hosty mohl srovnat hned dvakrát Patrik Volas, tomu ovšem přáno nebylo.

Vyrovnání se tak Třinec dočkal až v polovině utkání, dělovou ranou od modré o sobě dal znovu vědět právě Patrik Volas. Pak přišla třiačtyřicátá minuta a ta se stala Ocelářům osudnou. Přesilovku nejprve využil Vojtěch Čihař a dvacet sekund nato už Oceláři prohrávali 2:4 po trefě Davida Varvařovského.

V závěrečné třetině vrhli svěřenci trenéra Reného Muchy všechny síly do snahy o vyrovnání, v koncovce se ovšem trápili. A ze čtrnácti střeleckých pokusů už vykřesali jen jediný gól. O ten se střelou z úhlu zasloužil Robin Gerych. Oceláři to pak ještě v závěru zkusili se hrou bez brankáře, přidat čtvrtý zásah ale nestačili.