Dorostenci z derby berou tři body!

30.01.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka zvládli venkovní derby vítězně, dvěma brankami se pod výhru 3:2 podepsal Michal Rybnikár.
N10, úterý 30.1.2024
Vítkovice
2:3
MFH Ostrava
Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 36. Nazad (Szarowski), 49. Douda (Fasner) – 26. Rybnikár (Řípa), 38. Řehák (Blahuta), 43. Rybnikár (Byrtus, Holub)

Vyloučení: 6:4 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 48 Střely na branku: 33:29

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3

HC Vítkovice Ridera: Špírek (43. Varga) – Zatloukal, Fojtík, Drábek, Szarowski, Lyčka, Kisza, Vítek – Douda, Nazad, Svozil – Daněk, Plško, Man – Hofman, Fasner, Mareš – Zachariasz
HC Oceláři Třinec: Javorek – Marek, Holub, Byrtus, Trnka, Niemczyk, Kaleta – Řípa, Rybnikár, Hladonik – Řehák, Blahuta, Karas - Morcinek, Spaskin, Richter

Mladí Oceláři si přitom hned v první třetině pořádně zavařili, když soupeři nabídli přesilovku pět na tři. Z ní ale žádné větší ohrožení pro Matyáše Javorka nevzešlo. Třinec pak ustál i šanci Mana z předbrankového prostoru a v závěru úvodní dvacetiminutovky si poradil taky v dalším oslabení.

První trefa zápasu přišla až v čase 25:39, radovali se Oceláři. Po přihrávce Dominika Řípy se skvělou střelou prosadil Michal Rybnikár. Upevnit náskok Třince pak mohl v přesilovce Dominik Řípa, který ale na pas Víta Hladonika nedosáhl. Zakončení Antonína Karase následně skončilo na brankáři Vítkovic a přišel trest. V šestatřicáté minutě z brejku srovnal Michael Nazad. Vyrovnané skóre však vydrželo jen 84 sekund, pak znovu udeřili Oceláři. Přesnou střelou se prezentoval René Řehák.

Třetí třetinu začali svěřenci trenéra Marka Malíka v přesilovce, málem v ní ale sami inkasovali. Brejk Nazada ale tentokrát hasil připravený Matyáš Javorek. Hned vzápětí navíc dostal Třinec k dispozici další početní výhodu, kterou už využil. Druhou trefou v zápase se blýskl Michal Rybnikár. Vítkovice pak ještě v čase 48:27 po gólu Jiřího Doudy snížily, další komplikace už ovšem Oceláři nepřipustili. A z Ostravy si po výhře 3:2 odvezli všechny body.