Dorostenci v Boleslavi vytěžili tři body!

17.02.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka dali Bruslařům pořádnou lekci z produktivity. Přestože byl domácí tým střelecky téměř dvojnásobně aktivnější, ze zisku tří bodů se radovali mladí Oceláři. Těsnou bitvu v čase 41:32 rozhodl Jakub Blahuta.
N14, sobota 17.2.2024
Ml. Boleslav
1:2
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 19. Beran (Maxin, Hanyš) – 38. Hladonik (Řípa, Weiss), 42. Blahuta (Byrtus, Čelko)

Vyloučení: 0:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 49 Střely na branku: 40:22

Průběh utkání: 1:0, 1:2

BK Mladá Boleslav: Sklenička (Kovář) – Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý, Kovář – Hanyš, Beran, Kurka – Hrouda, Matějka, Kristek – Václavík, Fink, Maxin – Dvořák
HC Oceláři Třinec: Čelko – Byrtus, Marek, Niemczyk, Kaleta, Morcinek, Trnka – Hrček, Řípa, Weiss – Hladonik, Blahuta, Řehák – Karas, Spaskin, Richter – Makula

Na nedostatek práce si třinecký brankář Denis Čelko v Boleslavi rozhodně stěžovat nemohl, hned v první třetině na něj totiž letělo devatenáct střel. Strážce branky Ocelářů se ale činil! V deváté minutě si Čelko poradil se střelou Berana z mezikruží a chvíli nato sebral vyloženou šanci Václavíkovi. Na straně Třince pak zahrozil Wiktor Makula, ten ale z mezikruží nezamířil ideálně. Skóre se tak poprvé měnilo až v čase 18:38, kdy akci domácích zakončil Vojtěch Beran.

Na začátku druhého dějství Oceláři ustáli hru v oslabení a následně se znovu ve skvělém světle předvedl brankář Čelko, když zneškodnil dobré zakončení Matějky. V závěru pětatřicáté minuty Třinec selhal v brejku, vyrovnání se ovšem nakonec přece jen dočkal. A to v čase 37:06, odraženou střelu Dominika Řípy do sítě dopravil Vít Hladonik.

Krátce po návratu z kabiny se Ocelářům podařilo skóre otočit, po parádní přihrávce kapitána Dominicka Radima Byrtuse se do úniku dostal Jakub Blahuta a nezaváhal. V posledních minutách zápasu pak domácí trenéři sáhli ke hře bez brankáře, Oceláři ale svůj těsný náskok nedali. A zejména díky 39 úspěšným zákrokům brankáře Denise Čelka si z Boleslavi odvezli tři body!