MISTR 2023/2024

První mečbol soupeře odvrácen!

03.04.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Reného Muchy zvládli středeční zápas na ledě Karlových Varů a vynutili si pokračování semifinále! K výhře ve třetím zápase se mladí Oceláři výrazně přiblížili na konci druhé třetiny, když stihli během necelých dvou minut vstřelit dva góly a odskočit do vedení 3:0.
SF3, středa 3.4.2024
Karlovy Vary
1:4
KV Arena
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 57. Beran (Záhejský, Šmajda) – 6. Bartoš (Holinka), 37. Haas (Cedzo, Mrtka), 39. Gerych (Spěváček, Ošmera), 49. Cedzo (Ramik, Haas)

Vyloučení: 5:6 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 357 Střely na branku: 30:36

Průběh utkání: 0:4, 1:4

Stav série: 2:1

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Dorot, Zolnaj, Anton, Bulka, Postl, Beran, Vogel – Šmajda, Steklý, Záhejský – Varvařovský, Novotný, Pastor – Galnor, Čihař, Šlechta – Adámek, Zeman, Váňa
HC Oceláři Třinec: Král – Pospíšil, Ošmera, Horváth, Kurbaka, Mrtka, Volas, Andrle – Haas, Mikula, Kozlík – Šilar, Ramik, Cedzo – Blaha, Bartoš, Spěváček – Pánek, Holinka, Gerych

Vstup do zápasu neměli třinečtí mladíci nejlepší. Už v úvodní minutě totiž svému soupeři nabídli první přesilovku. S tou si ale hráči s drakem na hrudi poradili úspěšně a pak sami udeřili. V čase 05:24 si do útočného pásma najel Jan Bartoš a svižnou ranou rozvlnil síť za zády karlovarského brankáře podruhé. Oceláři pak mohli přidat i další gól, Ramik ale bekhendovou kličku nedotáhl.

Na začátku druhé části zahrozili jako první domácí, přihrávku Adámka ale za čáru neuklidil. Vzápětí nebylo přáno druhé straně, proti povedené kombinaci zakročil pozorný Ebenstreit. Na další trefu si tak Oceláři museli počkat až do závěru třetiny. Svěřenci trenéra Reného Muchy nejprve promrhali výhodu pět na tři, pak už ale udeřili. A to hned dvakrát.

V čase 36:36 našel Cedzo před brankou Oskara Haase a ten zvýšil na 2:0. Neuběhly ani dvě minuty a třinečtí mladíci slavili znovu. Rychlé přečíslení dva na jednoho zakončil po přihrávce Spěváčka Robin Gerych.

Ve třetí třetině nejprve karlovarský gólman zlikvidoval šanci Ramika, pár sekund nato ale inkasoval. Nahození Ramika od modré čáry do sítě dopravil tečující Adam Cedzo. Následně se musel činit i brankář Král, který zneškodnil bekhendem Záhejského. Čisté konto ale nakonec neudržel ani on. Necelé čtyři minuty před koncem snížil na 1:4 Matěj Beran. Domácí to pak v závěru zkusili se hrou bez brankáře, Oceláři ale svůj první bod v sérii nedali. Semifinále tak pokračuje dál, čtvrtý zápas je ve Varech na programu ve čtvrtek 4. dubna od 17:30.