MISTR 2023/2024

Střelecké trápení juniorů pokračuje

30.03.2024 · Martina Sikorová
Junioři se v semifinálové sérii proti Varům dostali do kritické situace. Ani ve druhém zápase totiž neproměňovali své šance a na ledě soupeře budou muset na začátku příštího týdne odvracet hned dva mečboly.
SF2, sobota 30.3.2024
Karlovy Vary
1:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 59. Ramik (Haas) – 35. M. Váňa (Záhejský, Šmajda), 58. Galnor (Čihař, M. Váňa), 59. Adámek (Varvařovský)

Vyloučení: 2:3 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 156 Střely na branku: 37:30

Průběh utkání: 0:3, 1:3

Stav série: 0:2

HC Oceláři Třinec: Král – Mrtka, Ošmera, Kurbaka, Volas, Horváth, Buják, Pospíšil – Bartoš, Šilar, Kozlík – Ramik, Haas, Šutý – Gerych, Holinka, Cedzo – Mikula, Pánek, Blaha
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Postl, Dorot, Beran, Bulka, Vogel, Zolnaj, Anton – Varvařovský, Adámek, Šlechta – Záhejský, M. Váňa, Šmajda – Steklý, Čihař, Galnor – Novotný, Pastor, V. Váňa.

V prvním zápase semifinále se Oceláři v koncovce neskutečně trápili, podobný obrázek nabídlo i sobotní utkání. V deváté minutě měl velkou šanci na otevření skóre obránce Mrtka, který se ocitl mezi kruhy zcela sám, přesně ale nezamířil.

Ve druhé třetině pak nebylo přáno ani Gerychovi, který zakončoval přečíslení dva na jednoho individuálně. A ranou zápěstím trefil jen brankáře. První trefy se tak hrstka diváků dočkala až v čase 34:56, střelou k tyči se prosadil Matyáš Váňa.

Po návratu z kabin mohl zařídit vyrovnání Ramik, ležícího gólmana Varů ovšem překonat nedokázal ani nadvakrát. Na druhé straně pak musel zasáhnout Král proti unikajícímu Záhejskému. Platné to ale Ocelářům moc nebylo.

Po faulu v závěru totiž Energie využila přesilovku díky dorážejícímu Jakubu Galnorovi a risk se hrou bez brankáře potrestal Matyáš Adámek. Pak už se konečně probrali i domácí střelci, když po vyhraném vhazování vypálil přesně Michal Ramik. Na dramatizaci utkání ale bylo pozdě.