MISTR 2023/2024

Junioři si vynutili rozhodující zápas!

04.04.2024 · Martina Sikorová
Junioři vybojovali na ledě Karlových Varů i druhou výhru, semifinále je vyrovnané! Čtvrtý zápas série se lámal až ve třetí třetině, ve které si mladí Oceláři vypracovali tříbrankový náskok.
SF4, čtvrtek 4.4.2024
Karlovy Vary
1:3
KV Arena
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:3

Branky a nahrávky: 60. Novotný – 42. Gerych (Spěváček, Holinka), 45. Holinka (Šilar, Kozlík), 57. Haas (Ramik, Cedzo)

Vyloučení: 5:4 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 235 Střely na branku: 34:30

Průběh utkání: 0:3, 1:3

Stav série: 2:2

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Dorot, Zolnaj, Anton, Bulka, Postl, Beran, Vogel – Záhejský, Steklý, Zeman – Šlechta, Novotný, Varvařovský – Čihař, Šmajda, Galnor – M. Váňa, V. Váňa, Adámek
HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Andrle, Volas, Horváth, Mrtka, Kurbaka, Blaha - Šilar, Kozlík, Mikula - Haas, Cedzo, Ramik - Spěváček, Gerych, Holinka - Pánek, Bartoš

Mnohem více práce měl v úvodu čtvrtečního zápasu třinecký brankář Král. Už ve třetí minutě ujel do brejku Čihař, vracející se obránce mu ale zakončení znepříjemnil. Oceláři mohli zahrozit v nabídnuté přesilovce, potrestat vyloučení soupeře se jim nepovedlo.

Skóre se neměnilo ani ve druhé části, byť k tomu domácí neměli daleko. Po chybě Ocelářů ujeli Záhejský se Šmajdou do přečíslení dva na nikoho, po sérii přihrávek pak ale nezamířili přesně. A rána prvního zmíněného hráče v početní výhodě pak o chvíli později skončila jen na tyči.

První gól tak ve Varech padl až v čase 41:19, radovali se hráči s drakem na hrudi! Po přihrávce Spěváčka se sám před brankářem ocitl Robin Gerych a nezaváhal. Upevnit náskok svého týmu mohl Holinka, ten ale při hře ve čtyřech trefil jen tyč. Vzápětí se třinecký kapitán gólu přece jen dočkal. V přesilovce pět na tři si Miroslav Holinka najel na střelu z kruhu a trefil naprosto přesně.

Definitivní pojistku na svou výhru přidali Oceláři necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou, když Ramik našel mezi kruhy nehlídaného Oskara Haase. Třinecký gólman poprvé kapituloval až v čase 59:23, střelou zápěstím se prosadil Matěj Novotný.

Svěřenci trenéra Reného Muchy si tak po výhře 3:1 vynutili rozhodující zápas série, ten je v Mini WERK ARENĚ na programu v sobotu 6. dubna od 17:00.