MISTR 2023/2024

Junioři jsou ve finále!

06.04.2024 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři si po roce znovu zahrají juniorské finále! Klíčovou pátou bitvu proti karlovarské Energii rozhodla třetí třetina, ve které hráči s drakem na hrudi otočili skóre z 2:3 na konečných 6:4.
SF5, sobota 6.4.2024
Karlovy Vary
6:4
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 1:1, 4:2

Branky a nahrávky: 1. Ramik (Cedzo, Haas), 39. Ramik (Kurbaka, Holinka), 45. Šutý (Ošmera, Haas), 47. Šilar (Bartoš, Kozlík), 54. Ramik (Pospíšil, Haas), 56. Kozlík (Pánek, Šilar) – 17. Záhejský (M. Váňa, Bulka), 22. Šmajda (Záhejský), 44. Šmajda (Záhejský, Bulka), 60. M. Váňa (Bulka, Dorot)

Vyloučení: 5:3, navíc Volas, Ošmera (TRI) a Šlechta (KVA) osobní trest na 5 minut a do konce utkání za bitku Využití: 1:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 198 Střely na branku: 39:48

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3, 6:4

Konečný stav série: 3:2

HC Oceláři Třinec: Král (Skácel) – Ošmera, Mrtka, Kurbaka, Pospíšil, Buják, Horváth, Volas - Cedzo, Haas, Ramik - Gerych, Holinka, Spěváček - Kozlík, Šilar, Bartoš - Blaha, Šutý, Pánek
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Dorot, Zolnaj, Anton, Bulka, Postl, Beran, Vogel – Zeman, Steklý, Záhejský – Varvařovský, Novotný, Šlechta – Galnor, Šmajda, V. Váňa – Adámek, Pastor, M. Váňa.

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Lepší vstup do rozhodující bitvy si snad Oceláři přát ani nemohli. Hned po 51 odehraných vteřinách totiž udeřil Michal Ramik, který si nejrychleji našel odražený kotouč po střele Cedza. Upevnit náskok svého týmu pak mohl Bartoš, forhendem ale levou tyčku o kousíček minul. A tak přišla studená sprcha. V šestnácté minutě z rychlého kontru udeřil Vít Záhejský a srovnal na 1:1.

Po návratu z kabin navíc dokázali hosté skóre otočit, v čase 21:38 se prosadil dorážející Samuel Šmajda. Taky po druhé siréně ale nakonec platilo v Mini WERK ARENĚ vyrovnané skóre. Gólem do šatny vrátil Oceláře v nabídnuté početní výhodě zpátky do hry důrazný Michal Ramik.

Karlovy Vary se pak do vedení vrátily ještě jednou. A to v polovině čtyřiačtyřicáté minuty, po přihrávce Záhejského zakončoval forhendem Samuel Šmajda. Oceláři ovšem měli přichystanou bleskovou odpověď. O 82 sekund později se z levé strany prosadil nehlídaný Patrik Šutý. Krátce nato bylo na domácí střídačce ještě veseleji, po rychlé souhře zakončil z osy hřiště přesně Tomáš Šilar.

Pak znovu přišla chvíle Michala Ramika. Útočník s číslem 28 na zádech dával po nahození Pospíšila pořádně pozor a dorážkou zkompletoval hattrick. V čase 56:00 dal o sobě navíc vědět i Matěj Kozlík, který dohnal puk a poslal ho za záda vyjetého brankáře soupeře. Konečnou podobu skóre pak dal hostující Matyáš Váňa, který využil závaru na brankovišti a zužitkoval tak pětiminutovou přesilovku.

Sečteno, podtrženo. Oceláři v pátém zápase zvítězili 6:4 a po roce se znovu můžou chystat na finále juniorské extraligy. To v Třinci odstartuje v úterý 9. dubna.