MISTR 2023/2024

Nestrašil: Máme se od čeho odrazit

17.09.2023 · Adam Sušovský
Druhý zápas, druhá prohra. Pozitiva? Alespoň jeden bod a výkon, od kterého se dalo odrazit. V nedělním šlágru Tipsport extraligy nevyhrál lepší, ale šťastnější. Útočník Třince Andrej Nestrašil také o tom po utkání se Spartou (2:3sn) mluvil.

Byl to lepší výkon než ve čtvrtek v Plzni?

Určitě. Kdybychom s tímhle nasazením hráli v Plzni, mohli jsme tam bodovat. K ideálu to mělo daleko, ale je to zápas, od kterého se můžeme odrazit. Stál proti nám velmi kvalitní soupeř a nájezdy jsou loterie. I na nich ovšem musíme ještě zapracovat, protože se nám v nich nedaří dlouhodobě.

V čem byl oproti výkonů Ocelářů v prvním kole hlavní rozdíl?

Bojovnost, nasazení. V téhle lize, ačkoliv se na ni ve světě mohou koukat, jak chtějí, se strašně těžko vyhrává. Je to bojovné, bruslivé. Nasazení je základ a my ho dnes měli.

Oceláři ustáli zejména ve druhé třetině spoustu oslabení, ty sám si dnes seděl na trestné lavici ne jednou. Jak jsi to prožíval?

Kluci odvedli skvělou práci, Mazi nás v tu chvíli hodně podržel. Odchytal skvělý zápas a dal nám šanci se do zápasu vrátit. Ve třetí třetině a v prodloužení jsme se tahali, to bylo nahoru dolů. Všichni měli spoustu šancí, mohlo to dopadnout jakkoliv. Já to dnes beru trošku na sebe, jako staršímu a zkušenějšímu hráči se mi to nesmí stávat. Trestných minut jsem měl dnes snad víc než za celou minulou sezonu, možná to vyplynulo z přemíry nasazení.

Oceláři prohráli i druhý zápas v sezoně, nepřipomíná start ročníku minulý rok?

Upřímně? Ne. Já myslím, že loni jsme hráli mizerně všechny čtyři zápasy. Dneska to nebyla výhra, ale mizerný zápas to nebyl. Je od čeho se odrazit a musíme si dát do hlav, že s takovým nasazením musíme hrát dál. Jen se navíc vyvarovat i menších chyb, které jsme ještě dnes dělali.

Dali jste gól už po dvaceti vteřinách, to vás tak nastartoval úvodní ceremoniál s vyvěšením mistrovské vlajky?

Byli jsme rádi, že jsme u toho mohli být a podívat se na to. Neděje se to každý den, bylo to fajn, ale v hlavách jsme měli, že ten zápas chceme začít líp než v Plzni.

Martin Růžička dnes vstřelil 300. gól za Oceláře, co na to říkáš?

Klobouk dolů. Já ani nevím, co říct jiného, v jeho letech. Loni vyhrál bodování, pak play off bodování, láme rekordy každý rok, ale sám by vám řekl, že tituly jsou pro něj mnohem cennější než góly.