Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nedělní šlágr ve WERK ARENĚ: Do Třince přijede Sparta!

16.09.2023 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Odčinit úvodní extraligový nezdar a zároveň si užít úvodní domácí utkání, cíl Ocelářů před nedělním šlágrem 2. kola je jasný: Do Třince přijede Sparta, jeden z favoritů celé sezony, před zápasem si navíc Oceláři spolu s fanoušky vychutnají slavnostní ceremoniál a vyvěšení mistrovské vlajky pod strop arény. To vše před kamerami ČT Sport od 17:45!

Konečně je to tady, Tipsport extraliga se v nové sezoně vrací tam, kde její poslední ročník vyvrcholil. Oceláři se poprvé v sezoně představí doma, a to ve šlágru, který si žádný hokejový fanoušek nesmí nechat ujít: Repríza jarního čtvrtfinále, první střet dvou ambiciózních celků se blíží. Třinec hostí Spartu a chce první body v sezoně!

Chci si koupit vstupenku on-line!

První domácí utkání Ocelářů v nové sezoně Tipsport extraligy se odehraje před kamerami České televize, úvodní buly je proto naplánováno na 17:45. Své místo v hledišti si můžete zajistit už nyní on-line, zbylé vstupenky zamíří do prodeje na pokladnách WERK ARENY hodinu před začátkem duelu.

Sponzorem nedělního zápasu je Hamrozi s.r.o. - komplexní realizace staveb a úsporných technologií.

Mistrovská vlajka míří pd strop WERK ARÉNY

Počtvrté v řadě si Oceláři na prahu nové sezony užijí nezapomenutelný okamžik při pohledu na vlajku, která na počest posledních extraligových šampionů vystoupá pod strop WERK ARENY, aby navždy připomněla mistrovské výkony týmu z letošního jara. Symbolická tečka za minulou sezou a slavnostní zahájení té nové proběhne ještě před startem utkání, přijďte proto do hlediště včas a vychutnejte si spolu s hráči slavnostní ceremoniál.

Mistři fandí mistrům

Utkání se Spartou budou přímo z hlediště sledovat také speciální hosté, aktuální mistři České republiky v basketbalu. Do WERK ARENY dorazí na zápas kompletní tým BK Opavy, který na jaře jako další slezský celek uchvátil republiku svými výkony a po letech ukončil nadvládu Nymburka nad českým basketbalem. Mistři fandí mistrům.

Sparta: Suverénní vstup do sezony

Žádná zbytečná slova a fráze, Sparta jde před sezonou rovnou k věci a ambicí se netají: Chce titul, na který se v Holešovicích čeká neptřetržitě už dlouhých sedmnáct let. Po jarním zklamání, kdy Spartu už ve čtvrtfinále play off vyřadili právě třinečtí Oceláři, přišel v Praze další řez kádrem. Nejvýraznější je ale změna na střídačce, k Miloslavu Hořavovi se totiž postavil po dlouhých a úspěšných letech v Německu v Evropě velice uznávaný trenér Pavel Gross. 

Sparta do sezony vstoupila o den později než Oceláři a v pátek před téměř deseti tisíci diváky v O2 areně rozjela suverénní sportovní show, České Budějovice na domácím ledě porazila hladce 5:2. Zaujal především výkon kapitána Sparty Michala Řepíka, který vstřelil dva góly. 

„Chtěli jsme do sezony vstoupit správnou nohou, což se povedlo. Jsem za to rád. Celkově jsme to zvládli dobře,“ řekl pak domácí kapitán Michal Řepík novinářům. Ti oceňovali také finskou posilu Sparty a mistra světa Lani Jalunena. Tak jako na začátku každé sezony se zdá, že sestava Sparty příliš slabin nemá. 

Sestava Sparty v posledním zápase:  J. Kovář (Kořenář) – Krejčík, Moravčík, Kempný (A), Mozík, Němeček, Irving, Mikliš – Chlapík (A), Sobotka, Řepík (C) – P. Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, O. Najman, Konečný.

Oceláři: Po Plzni se chtějí zlepšit

Hodně nepovedený byl vstup úřadujících šampionů do nového ročníku, Třinec hrubě nezvládl úvodní zápas v Plzni, zejména jeho začátek. Oceláři na západě Čech nakonec padli 1:3 a po utkání dlouho vysvětlovali novinářům, co se stalo. Mluvilo se o nasazení, nedůrazu v osobních soubojích a pochopitelně také o velkém zklamání z výkonu celého týmu. 

Takhle tedy ne, v neděli je potřeba hrát jinak. Oceláři si to moc dobře uvědomují a chtějí se odrazit od závěrečné třetiny úvodního duelu, v ní už totiž hra splňovala kritéria týmu s ambicemi. Třinečtí dokázali dělat rozruch v útočném pásmu, vytvářet si zajímavé situace. Zlepšit ale jistě bude třeba také přesilové hry. 

A ještě jedna vzpruha: Vzájemná bilance posledních zápasu se Spartou hraje ve prospěch Ocelářů, z posledních šesti duelů hraných v Třinci Oceláři hned pět z nich dokázali vyhrát!

Bude série pokračovat?

Statistika HC Oceláři Třinec HC Sparta Praha
Umístění v tabulce 10. 4.
Bilance v TELH 1 zápas, 0-0-0-1, skóre 1:3, 0 bodů 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 5:2, 3 body
Bilance doma/venku tým dosud doma nehrál tým dosud venku nehrál
Aktuální forma v posledních 5 zápasech (s přípravou/CHL) - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 1 výhra
Vzájemná bilance (v základní části) 112 zápasů, 47-8-3-8-46, skóre 355:374 (50% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 56 zápasů, 31-4-1-4-16, skóre 183:159 (63% úsp.)
Lídr bodování Tomáš Kundrátek 1 (1+0) Michal Řepík 2 (2+0)
Nejlepší střelec Tomáš Kundrátek 1 Michal Řepík 2
Nejlepší nahrávač Martin Marinčin, Richard Pánik oba 1 Michal Kempný, Michal Moravčík, Filip Chlapík, Roman Horák, Vladimír Sobotka, Petr Hauser, Jani Lajunen všichni 1
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 1 (1+0) Michal Moravčík, Michal Kempný oba 1 (0+1)
Nejtrestanější hráč Adam Polášek, Patrik Hrehorčák, Jakub Jeřábek, Marko Daňo, Vladimír Dravecký všichni 2 Michal Moravčík 4
Nejlepší v +/- nikdo z hráčů není v plusových hodnotách Aaron Irving, Michal Moravčík oba +2
Vítězné góly žádný hráč dosud nevstřelil vítězný gól Pavel Kousal 1
Góly v přesilovce Tomáš Kundrátek 1 Michal Řepík 1
Body v přesilovce Tomáš Kundrátek 1 (1+0) Michal Řepík 1 (1+0)
Góly v oslabení tým dosud neskóroval v oslabení Jani Lajunen 1
Nejvíc gólů v nájezdech žádný zápas týmu dosud nerozhodovaly nájezdy žádný zápas týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech žádný zápas týmu dosud nerozhodovaly nájezdy žádný zápas týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Nejvíce střel na branku Petr Vrána, Martin Marinčin, Tomáš Kundrátek všichni 3 Aaron Irving 5
Nejvíce času na ledě Tomáš Kundrátek 24:54 Aaron Irving 19:24
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 20,00 % / 1 / 4. 33,33 % / 1 / 3.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 100,00 % / 0 / 1. 100,00 % / 1 / 1.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 12 / 11. 8 / 5.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize -2 / 12. 23 / 7.
Radegast Index Martin Marinčin 3 Michal Moravčík, Vojtěch Mozík oba 3
Největší počet hitů Adam Polášek 2 David Němeček, Pavel Kousal, Jan Buchtele, Vladimír Sobotka, Michal Řepík, Vojtěch Mozík všichni 1
Zblokované střely Martin Marinčin, Tomáš Kundrátek oba 3 Ondřej Mikliš, Vojtěch Mozík, Ondřej Najman, Michal Moravčík, Michal Kempný, Jakub Krejčík všichni 1
Brankáři Marek Mazanec 1 z. – 0/1, úsp. 91,43 %, prům. 3,16 g/z, 0 SO Jakub Kovář 1 z. – 1/0, úsp. 91,67 %, prům. 2,00 g/z, 0 SO