MISTR 2023/2024

Aron Chmielewski: Dali jsme do hry víc srdce!

07.09.2018 · Martin Stebel
To byl hokej, to byli naši Oceláři! Premiérové vítězství v letošní Champions Hockey League bylo opravdu sladké. Rozdílový zásah měl na svědomí 130 vteřin před koncem třetí části ARON CHMIELEWSKI. Polský útočník znovu ukázal, že proti švédským týmům umí střílet veledůležité góly. V minulé sezoně během play-off rozhodující trefou rovněž v 58. minutě pomohl k triumfu 2:1 na ledě Malmö Redhawks. Co k tomu dodat? Snad jen: "Brawa dla tego Pana z numerem ósmym!"

Jaké jsou čerstvé dojmy po tak dramatickém utkání se šťastným koncem?

Dnes jsme si zasloužili vyhrát. Mám velkou radost, jak jsme zvládli závěr zápasu. Ty dva domácí zápasy, to nebyl Třinec. Nechci se už ale k těm zápasům vracet, nechci je řešit. Dnes jsme dokázali tyhle prohry hodit za hlavy a ukázali jsme víc bojovnosti a srdce.

Jak vypadala rozhodující chvíle utkání optikou střelce?

Měli jsme zakázané uvolnění, byl jsem trochu zadýchaný, nemohl jsem střídat. Viděl jsem, že puk jde na mantinel. Ani nevím pořádně, kdo mi nahrál, posunul jsem puk dopředu bruslí. Trochu jsem váhal, jestli se vydat dopředu, ale v duchu jsem si říkal: "Jsi útočník, zkus to tam ještě narvat". Bojoval jsem s bekem, povedlo se mi před něj dostat, viděl jsem, že gólman je trochu zpožděný, tak jsem mu to zkusil nasadit. Gól byl s troškou dávkou štěstí.

Domácí tým dlouho vedl a měl nakročeno k další výhře. Kde se ve vás vzaly morální síly k obratu skóre?

Podstatné bylo, že jsme ubránili přesilovky soupeře, makali jsme od prvního do posledního chlapa. Soupeři byli šíleně dobří na puku a byl to celkově hodně náročný zápas. Hráli jsme totiž na hrozně velkém hřišti, takové v extralize myslím nikde není.

Z tribuny se zdálo, že led není v příliš dobrém stavu...

První dvě třetiny byl led ještě v relativním pořádku, ale ve třetí části tam byly docela velké kaluže. Podmínky byly ale pro oba týmy stejné.

Co říct na téma vašich fanoušků v hale Hovet?

Je fantastické, když máte svoje diváky stále u sebe. Fanoušci byli pořádně slyšet, vytvořili nám výbornou kulisu, cítili jsme se jako doma.

Jak moc pomůže výhra ve Stockholmu do další bitvy, která vás čeká v neděli na ledě Tampere?

Tímhle zápasem jsme teprve začali, teď konečně víme, co máme hrát. Dnešní výkon musíme ve Finsku zopakovat. Chceme vyhrát pro nás, pro rodinu, pro přátelé, pro naše fandy. Moc dobře totiž víme, že oni prožívají hokej stejně intenzivně jako my.

Videosestřih z utkání Ocelářů najdete ZDE