Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Atraktivní série se prodloužila na maximum. Ve středu hrajeme sedmý zápas

19.03.2013 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři se Spartou odehrají ve středu ve Werk aréně sedmý zápas, který definitivně rozhodne o semifinalistovi. Třinečtí v Praze nevyužili první mečbol, ve středu pod Javorovým už rozuzlení přijít musí...

Sponzorem středečního rozhodujícího čtvrtfinále je společnost Frymel trade, s. r. o.

Divácky velmi atraktivní čtvrtfinálová série mezi třineckými Oceláři a Spartou Praha jde do závěru. Od středečních sedmnácti hodin se mezi mantinely třinecké Werk arény odehraje sedmý díl této dramatické série. Zápas o vše, po kterém jeden tým bude pokračovat v semifinále, poražený skončí sezónu ve čtvrtfinále. Nenechte si ujít vyvrcholení této nevšední podívané a přijďte Oceláře podpořit v boji o postup!

HC Sparta Praha

Sparta v posledním klání neměla kam ustoupit. Případná prohra by pro Holešovické znamenala konec sezóny, Pražané se ale s hrozbou vypadnutí dokázali srovnat a bez problémů si dokráčet k vítězství 3:1 a návratu série do Třince. „Myslím si, že se nám vstup do utkání vydařil. Když se nám podařilo vstřelit branku, tak jsme se uklidnili a vytvořili si základ pro vítězství,“ sdělil po vyhraném klání útočník Sparty Daniel Přibyl.

Hráči z hlavního města v pondělí odvrátili hrozící konec sezóny, nyní se koncentrují na sedmý duel a za každou cenu chtějí uspět. „V Třinci jsme odehráli tři zápasy, dva špatně a jeden výborně. Na ten bychom chtěli navázat,“ řekl asistent trenéra Jan Votruba. „Oni se na nás vždy snaží v první třetině vlítnout a vytvořit si tlak. To musíme eliminovat," dodal.

Spartě může v rozhodujícím klání chybět zraněný obránce Jiří Hunkes, který ze šestého duelu odešel s otřesem mozku. O tom zda Jiří Hunkes a Karel Pilař, který také v pondělí nedohrál, nastoupí, se rozhodne teprve před zápasem.


Marek Pinc stejně jako Šimon Hrubec sérii v brankovišti svého týmu zahájil, avšak v průběhu jej nuceně kvůli zranění vystřídal kolega. V pondělí v Praze se opět do branek Sparty a Třince postavili stejní muži jako v úvodním klání série.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí mohli v pondělním duelu v Praze ukončit čtvrtfinále a postoupit mezi nejlepší čtveřici soutěže. Ocelářům se ale zápas v pražské Tipsport aréně vůbec nevydařil. „Chtěli jsme sérii ukončit, ale prohráli jsme 1:3 a byl to náš nejhorší výkon v celé sérii. Vracíme se tak zpět do Třince na sedmý zápas,“ řekl po zápase Pavel Janků.

Dobrou zprávou pro Oceláře může být alespoň fakt, že se mezi tři tyče vrátil gólman Šimon Hrubec, který ač po těžkém zranění odchytal výborný zápas. „Na to, že jsem nebyl týden na ledě, tak jsem rád, že jsem nezapomněl chytat. Naše prohra je ale velká kaňka, měli jsme to tady ukončit,“ sdělil po zápase mladý gólman.

Čtvrtfinále se za vyrovnaného stavu 3:3 vrací do Werk arény, do míst, kde Slezané zvítězili ve dvou duelech ze tří. Nyní ale bude družina trenéra Turka pod největším tlakem. „Čelit se tomu dá kvalitním pohybem. Musíme ze sebe vyždímat všechny síly, které jsme v sezoně načerpali. Teď to musíme prodat,“ nechal se slyšet Josef Turek. „Hrajeme doma. Věřím, že rozhodčí budou pískat dobře jako doposud a bude to opět kvalitní zápas,“ dodal lodivod Slezanů na téma utkání.

Oceláři mohou pro rozhodující klání počítat se službami Petera Hamerlíka. Nastoupit naopak nemůže dvojice Jiří Polanský – Vladimír Roth. Oba obdrželi disciplinární trest, Polanský v rozsahu dvou zápasů, Roth nesmí zasáhnout do tří klání.


V sobotu 9. března, tedy den po vážném zranění Šimona Hrubce, se to zdálo být téměř nemožné. Ale přesto – po čtyřzápasové absenci se v pondělí v Praze Hrubec opět postavil do třinecké branky. Bylo to vynuceno také absencí Hamerlíka, avšak i tak Hrubec po návratu předvedl výborný výkon.

Dosavadní zápasy série

Třinečtí si v sobotu na domácím kluzišti vybojovali vedení v sérii 3:2 na zápasy a v pondělí v Praze mohli rozhodnout o svém postupu do semifinále play-off. Ovšem daleko lépe utkání zvládli hráči Sparty. Oceláři měli ve třetí třetině záchvěv naděje, když velkou šanci za stavu 1:2 z pohledu Slezanů neproměnil Peterek, Pražané pak zápas definitivně rozhodli trestným střílením Jánského a za stavu 3:3 na zápasy se tak série stěhuje na rozhodující střetnutí pod Javorový.

8. března: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Adamský (Polanský, Klimenta), 22. Zíb, 31. M. Růžička (Galvas, Roth), 49. Peterek (Rákos).

Sestava Třince v prvním zápase: Hrubec (19. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Galvas, Roth, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

Sestava Sparty v prvním zápase: Pinc - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Jan Hanzlík, Milam, Krstev - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Treille - Pacovský, Přibyl, Rachůnek - Svoboda, Bahenský, Forman.

9. března: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 3:4 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1/0:0)
Branky a nahrávky: 30. Adamský (Galvas, Klimenta), 44. Peterek (Klouček, Rákos), 56. Hrabal (Polanský, Adamský) – 13. Broš (Svoboda, Hovorka), 28. Tenkrát (Ton), 60. Jánský (Hunkes, Forman), rozhodující nájezd Ton.

Sestava Třince ve druhém zápase: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

Sestava Sparty ve druhém zápase: Pinc (25. Melicherčík) - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Milam, Kočí, Jan Hanzlík - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman.


Francouzský forvard Sacha Treille je v sérii rozhodně vidět. V sobotu v Třinci vstřelil branku na 3:5, po které měli Sparťané ještě chvíli naději na úpravu skóre, problémy dělal Ocelářům i v pondělí v Praze.

12. března: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Tenkrát (Bahenský, Ton), 33. Tenkrát (Pilař, Sičák), 50. Pilař (Tenkrát) - 34. Peterek (Roth), 35. Varaďa (Bonk), 50. Zíb, 54. Rákos (Peterek, Květoň).

Sestava Sparty ve třetím zápase: Melicherčík - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Milam, Jan Hanzlík - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman.

Sestava Třince ve třetím zápase: Hamerlík - Roth, Galvas, Zíb, Hrabal, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

13. března: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. náj. (2:2, 1:1, 1:1/0:0)
Branky a nahrávky: 8. Forman (Bahenský), 14. Pilař (Hlinka, Ton), 30. Pilař (Ton), 60. Ton (Svoboda, Hunkes), rozhodující nájezd Tenkrát – 5. Adamský (Klimenta, Polanský), 6. Hrňa (Orsava, Zagrapan), 22. Adamský (Polanský, Klimenta), 50. Adamský (Polanský, Klimenta).

Sestava Sparty ve čtvrtém zápase: Melicherčík - Gřegořek, Sičák, Pilař, Milam, Hanzlík, Hunkes, Philipp - Hovorka, Broš, Svoboda - Ton, Hlinka, Tenkrát - Rachůnek, Přibyl, Treille - Jánský, Forman, Bahenský.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hamerlík - Roth, Galvas, Zíb, Hrabal, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.


Ve středečním zápase budou Oceláři v zádech mít své domácí publikum. Oba soupeři mají po třech domácích střetnutích bilanci 2:1 – Třinec doma své zápasy vyhrál dost přesvědčivě, jediný zápas prohrál v nájezdech, při čemž dostal gól v poslední minutě normální hrací doby. Jisté je jedno – nájezdy ve středu rozhodovat určitě nebudou.

16. března: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. M. Růžička (Varaďa, Zíb), 12. Adamský (Polanský, Roth), 27. Hrňa (Zagrapan, Orsava), 31. Zíb (Bonk, M. Růžička), 49. Zagrapan (Hrňa, Orsava), 59. Bonk (Adamský) - 20. Pilař, 32. P. Ton (J. Hlinka, Forman), 56. S. Treille (Broš).

Sestava Třince v pátém zápase: Hamerlík - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

Sestava Sparty v pátém zápase: Melicherčík - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Milam, Jan Hanzlík, Philipp - P. Ton, Jar. Svoboda, Tenkrát - Hovorka, Broš, Pacovský - S. Treille, J. Hlinka, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman - od 13. navíc Kočí.

18. března: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Pilař (Bahenský, Jánský), 35. Bahenský (Forman, Krstev), 56. Jánský z trestného střílení – 36. Zagrapan (Hrňa, Orsava).

Sestava Sparty v šestém zápase: Pinc – Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev – P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát – Pacovský, Broš, Jar. Svoboda – S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman, od 30. min. navíc D. Kočí.

Sestava Třince v šestém zápase: Hrubec – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania – M. Růžička, Bonk, Varaďa – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Orsava, Zagrapan, Hrňa.

Vzájemné zápasy v základní části

27. září: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Pacovský, 10. Pacovský (Tenkrát, Vallin), 33. Bahenský (Milam, Ton) - 2. Polanský (Klimenta), 27. Bonk (Varaďa), 40. Růžička (Hrabal), 49. Roth (Adamský, Peterek).

4. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Zíb (Bonk, Hrabal), 20. Peterek (M. Růžička, Roth), 38. Orsava (Rákos), 45. Varaďa (Zíb, M. Růžička), 49. Bonk (Hrabal, Zíb), 60. Hrabal (Rákos, Polanský) - 32. Hlinka (Tenkrát, Mojžíš).

22. prosince: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Pacovský (Hlinka, Ton), 18. S. Treille z tr. stříl., 40. Sekáč (Hovorka), 58. Bahenský (Ton) - 51. Růžička (Bonk, Zagrapan), 52. Rákos (D. Květoň, Hudler).

1. února: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Klimenta (Adamský), 51. Zíb (Hrabal, Klimenta), 57. Orsava (Peterek), 60. Růžička M. z tr. stříl. - 10. Přibyl (Rachůnek I.), 16. Rachůnek I. (Přibyl, Krstev), 27. Svoboda J. (Milam), 31. Rachůnek I. (Přibyl), 50. Bahenský (Treille, Pilař).

O zápase

Hrací den: 7. čtvrtfinále play-off Česká pojišťovna play-off
Termín utkání: středa, 20. března 2013, 17:00
Místo utkání: Werk aréna, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: tvtipsport.cz
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 16:50

Statistické okénko – HC Sparta Praha

Bilance v play-off: 6 zápasů, 1-2-0-3, skóre 18:22
Bilance na zápasy: 3/3
Bilance venku: 3 zápasy, 0-1-0-2, skóre 7:13
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher, skóre 30:33, 13 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Petr Ton 7 (3+4)
Nejlepší střelec: Karel Pilař 5
Nejlepší nahrávač: Petr Ton 4
Nejproduktivnější obránce: Karel Pilař 6 (5+1)
Nejtrestanější hráč: Petr Tenkrát 22
Nejlepší v +/-: Zdeněk Bahenský, Miroslav Forman oba +3
Brankáři: Marcel Melicherčík, 4 zápasy – 2 výhry, 2 prohry, úsp. 89,13 %, prům. 3,85 g/z, 0 čistých kont
Marek Pinc, 3 zápasy – 2 výhry, 1 prohra, úsp. 90,38 %, prům. 2,08 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Petr Gřegořek, Jiří Hunkes.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 6 zápasů, 3-0-2-1, skóre 22:18
Bilance na zápasy: 3/3
Bilance venku: 3 zápasy, 2-0-1-0, skóre 13:7
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher – 5 proher (2 v prodl.), skóre 34:29, 11 bodů
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Martin Adamský 8 (6+2)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 6
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 7
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 4 (3+1)
Nejtrestanější hráč: Vladimír Roth 25
Nejlepší v +/-: Marek Zagrapan, Jakub Orsava, Erik Hrňa všichni +4
Brankáři: Peter Hamerlík, 5 zápasy – 3 výhry, 2 prohry, úsp. 92,89 %, prům. 2,99 g/z, 0 čistých kont
Šimon Hrubec, 2 zápasy – 1 výhra, 1 prohra, úsp. 94,00 %, prům. 2,28 g/z, 0 čistých kont
Hrál v drese soupeře: Martin Růžička.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Lukáš Zíb 4 (3+1)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Jan Peterek, Radek Bonk oba 1 (1+0)
Vítězné branky: Martin Adamský, Daniel Rákos, Lukáš Zíb všichni 1
Bilance trestných střílení – hráč v poli: nebylo nařízeno trestné střílení pro Třinec
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík 100 % (0 inkasovaných z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: Vladimír Roth 100 % (1 proměněný z 1)
Bilance nájezdů - brankář: Peter Hamerlík 50 % (5 inkasovaných z 10)