Byl to náročný zápas, potvrdil Tomas

23.12.2009 · Martin Stebel
Předvánoční střetnutí s Libercem přineslo poměrně štědrou gólovou nadílku a publikum ve Werk aréně nemělo důvody k nudě. Zásluhou výborné druhé třetiny Oceláři zvítězili 5:4 a upevnili si tak pozice v horních patrech tabulky. Utkání tentokrát hodnotili Roman Tomas a Ladislav Kohn.

Slovenský útočník Roman Tomas, jenž nastoupil netradičně ve formaci s Radkem Bonkem a Vojtěchem Polákem nešetřil u kabin úsměvy: "Byl to hodně náročný zápas. Liberec hraje rychlý, dynamický hokej. Chtěli jsme od začátku hrát nátlakově, což se nám částečně povedlo, ale bez gólového efektu. Druhá třetina byla z naší strany povedená, ale těch posledních dvacet minut jsme měli hrát lépe, aby nebylo zbytečné drama," přiznal rychlonohý útočník.

Hostující Tygři nepřijeli do Třince s kompletním kádrem. Různé zdravotní trable způsobily, že museli sestavu provizorně lepit: "Věděli jsme, že jim bude chybět dost hráčů, ale neřekl bych, že to byla pro nás nějaká velká výhoda. Liberec se semknul a byli nebezpeční. V první třetině jim navíc výborně zachytal gólman," vyzdvihoval finského strážce svatyně Leinonena.

V prostřední dvacetiminutovce se povedlo v této sezóně svátečnímu střelci vsítit branku: "Byla to rychlá akce. Mám pocit, že Semiš mi přenechal puk, byl tam kousek prostoru, tak jsem si najel od mantinelu a zkusil vystřelit k tyči. Naštěstí to prošlo," popisoval svou letos teprve čtvrtou trefu.

Gólová radost Ládi Kohna

Nejproduktivnější Ocelář Ladislav Kohn i proti Severočechům potvrdil střeleckou fazónu: "Liberec se ujal vedení a naší snahou bylo rychle vyrovnat. Nejprve jsem nepochopitelně minul odkrytou branku, ale celá akce pokračovala a nakonec se mi z toho závaru povedlo skórovat," okomentoval svůj gólový zářez s pořadovým číslem patnáct.

Vstup do zápasu však nebyl pro Třinec ideální. Byl si toho vědom i spolehlivý sběratel kanadských bodů: "Herní projev dnes nebyl zdaleka optimální. Víc než týden se extraliga nehrála, asi jsme trochu vypadli z rytmu. V první pauze jsme si řekli, že musíme lépe bruslit a cpát se důrazněji do brankoviště. Druhá třetina už byla lepší a pro vývoj zápasu rozhodující."

Starou bolestí Ocelářů je slabší gólová produktivita početních výhod. V duelu s Tygry se nedařily ani dvojnásobné přesilovky: "Máte pravdu, tady máme velké rezervy. Občas to chce zjednodušit, bez nějakých zdlouhavých kombinací. Stále na tom v tréninku pracujeme, ale je to prostě něco jiného než v zápasovém tempu. Musíme na přesilovkách zamakat, je to často klíč k úspěchu," dodal závěrem sympatický forvard.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno