Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Čacho: Náš hnací motor jsou výhry

18.02.2024 · Adam Sušovský
Domácí vítězná série trvá, Oceláři vyhráli ve WERK ARENĚ podeváté v řadě. V neděli přestříleli Litvínov 5:2, ambiciózního soupeře porazili poprvé v sezoně a s velkým předstihem si zajistili přímý postup do čtvrtfinále. "Chceme vyhrát každý zápas," řekl po utkání autor jedné z branek Viliam Čacho.

Oceláři míří do čtvrtfinále Tipsport extraligy, to už je jisté! 

Definitivní razítko na postavení v TOP4 po základní části jim dala jednoznačná výhra 5:2 nad ambiciózním Litvínovem. Velmi blízko už je navíc i případná jistota třetího místa, které může na konci sezony znamenat kvalifikaci do Ligy mistrů. K tomu stačí, aby Oceláři ve zbylých pěti zápasech základní části uhráli alespoň bod. Nebo, aby Kometa Brno alespoň jeden bod ztratila. 

"Úplně každý i mimo kabinu Třince ví, jaké jsou tady emoce a lídrovské schopnosti. Chceme vyhrát každý jeden zápas bez ohledu na to, jestli máme dvacet bodů náskok, nebo o čtyřku pořád hrajeme. Chceme vyhrávat, udržet to do konce sezony. Tabulka nás nezajímá, ale víme, že existuje i teoretická šance být výš a k tomu nám pomůže jen to, když budeme vyhrávat dál," prohlásil po utkání slovenský reprezentant Viliam Čacho. 

Třinec porazil Litvínov poprvé v sezoně, prodloužil domácí sérii výher. Před play off si Oceláři drží vlemi dobrou formu. 

"Dnes jsme neměli moc dobrý vstup do zápasu," přiznal Čacho, protože Oceláři brzy prohrávali. "Od druhé třetiny už jsme ale byli úplně jiné mužstvo. Potvrdilo se to i na ledě, jsme rádi, že jsme to zvládli a konečně někoho z TO4 v letošní sezoně porazili. I když jsme na to extrémně nemysleli, v hlavě to bylo. Nebyla to ale jediná motivace. Chceme vyhrát každý zápas. Náš hnací motor jsou výhry," řekl Čacho. 

Sám se prosadil elegantní tečí, se kterou toho gólman moc nezmohl. Ve druhé třetině dokonal obrat, Oceláři vedli 2:1 a dostali zápas pevně pod kontrolu. "Jiné góly snad letos nedávám, popsal bych to jako nacvičenou shodu náhod. Pro play off je to ale dobře, už nějaký čas vím, co se říká. Výhry v hokeji leží kolem branky."

 

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice