Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chtěli jsme do toho dát všechno, říká střelec Balej

17.03.2010 · Adam Sušovský
P a r d u b i c e - Ve druhém utkání na ledě Eatonu se Ocelářům tolik nedařilo. Série se proto přesouvá do Třince za vyrovnaného stavu. Viditelnou postavou v obou zápasech byl navrátilec do sestavy a střelec dvou branek Jozef Balej.

Dnes mohl jít Třinec do dvoubodového trháku v sérii, ale bohužel to nevyšlo…
První dvě třetny to bylo dobré, hráli jsme svou hru. V té poslední třetině nás srážela vyloučení, bylo to hodně o emocích, měli bychom se trochu více kontrolovat a hrát tu svou hru.

Očekávalo se, že na nás Pardubice vlétnou, ale ten tlak ze začátku zápasu nepřišel. Bylo to jejich nervozitou?
Já si myslím, že nervozitou ne. Všichni hráči jsou profíci a berou to jako důležitý play-off zápas. Je třeba se držet toho co máme natrénováno a na čem jsme se dohodli. Dneska jsme to porušili. Dostali se do vedení a pak už to bylo hodně těžké zrvátit.

Přecejen jste do Pardubic nejeli v roli favorita, uhráli jste jeden bod. Jste spokojení s alespoň jedním „breakballem“?
Spokojení bychom byli, kdybychom vyhráli oba zápasy. Ale uhráli jsme ten první zápas, což je dobře. Teď jedeme domů, bude tam super atmosféra, hodně diváků, určitě bude plný stadión. Musíme toho využít a musíme oba zápasy uhrát.

Ty jsi do série nastoupil po dlouhém a vleklém zranění. Prakticky po celé sezóně jsi odehrál první dva soutěžní zápasy a vstřelil jsi dvě branky. Alespoň osobní spokojenost tedy určitě je…
Osobní spokojenost v této situaci není vůbec důležitá. V play-off na tom nezáleží a není to důležité. Ale jsem rád, že můžu konečně hrát a chci odehrát každý zápas naplno.

Ten tvůj dnešní gól byl ovšem hodně šťastný. Byl záměr vystřelit nebo jsi jen nahazoval puk?
Já jsem chtěl vystřelit trochu silněji, ale postavil se mi puk. I tohle se však v hokeji stává, měl jsem štěstíčko.

Závěr zápasu se odehrával ve velkých emocích. Byl to třeba nějaký váš záměr hru trochu vyprovokovat a za hratelného stavu ještě vyhecovat tým?
Já myslím, že vyprovokovat je trochu silné slovo. Ale samozřejmě v takových zápasech jde o všechno a ty emoce tam určitě budou. Hraje se do poslední minuty a my do toho chtěli dát úplně všechno.