Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chybělo nám něco, co zlínský tým měl, uznal Václav Varaďa

12.04.2014 · Martin Stebel
Nevyšlo to, je konec... Po sobotním duelu s pořadovým číslem šest otevřeli finálovou bránu hokejisté zlínského PSG, Oceláři končí v semifinále. U posmutnělé šatny hostujícího celku reagoval na dotazy žurnalistů Václav Varaďa, jenž pro mnohé nečekaně odložil trenérské sako, aby svou přítomností na ledě pomohl k lepší motivaci svého mužstva.

Kdy přesně padla definitivní volba, že Václav Varaďa nebude v sobotu koučovat, ale po třech měsících vyjede na led coby hráč?

Teprve včera po tréninku padlo rozhodnutí, že bych měl nastoupit. Už během dne jsme o tom přemýšleli. Do Zlína jsem proto jel s myšlenkou, že tentokrát nastoupím jako hráč. Přiznám se, že jsem to čekal horší. Když beru v potaz, že jsem tři měsíce nehrál, nebylo to zlé.

Je větší nervozita na trenérské lavičce nebo na ledě?

Nervóznější jsem byl určitě v roli trenéra.

Vstup do utkání měl být asi naprosto odlišný. Inkasovat hned v první minutě, to rozhodně nepotěší...

Ve Zlíně je to na začátku vždy těžké, domácí umí hned v úvodu zatlačit. Byl jsem hrozně zklamaný tím, jak jsme začali, hrozně mě to mrzelo. Osobně jsem si myslel, že tento zápas se bude tahat, bude to vyrovnané nebo maximálně o jednu branku. Věřil jsem tomu, že pokud dáme první gól, jsme schopni tohle utkání zvládnout. Rychle inkasovaný gól nás ztlumil, potom přišla vyloučení, nehráli jsme dobře. Ve druhé třetině jsme měli fázi, kdy jsme byli aktivnější, ale potom znovu zlínský tým hrál lépe.

Začátkem třetí třetiny snížil Jakub Orsava. Tam ještě byla jiskra naděje, že není vše ztraceno...

Stále jsme se snažili o maximální koncentraci, ale ono to pak nešlo. Zlínský tým změnil hru, domácí dobře bránili. V Třinci měli hodně vyloučených, tady tomu bylo jinak.Třinci se proti Zlínu v play-off dlouhodobě nedaří. Hlodaly tyhle negativní myšlenky ve vašich hlavách?

Myslím si, že bilance z minulých let nehrála žádnou roli, tohle jsme opravdu neřešili. Nezvládli jsme pátý zápas, kdy bylo naprosto zbytečné vyloučení v prodloužení.

Oceláři sice byli favoritem série, ale tyhle papírové prognózy se ani tentokrát nevyplnily...

Když se podívám na náš tým, může klidně deset lidi jet na nároďák, naproti tomu Zlín má v sestavě několik dvacetiletých kluků, přesto jsme je po dvou vítězných zápasech nebyli schopni přejet...

Co bylo rozhodujícím faktorem v této sérii, kterou jste tak dobře zahájili, ale nedotáhli do vítězného konce?

Chybělo nám něco, co zlínský tým měl. V rozhodujících fázích zápasu ukázali větší srdce, měli obětavost, odhodlání, které naopak nám chybělo. Ztratili jsme půdu pod nohama. Snažili jsme se prodloužit sérii, ale soupeř byl bohužel nad naše síly.

Bylo to poslední utkání v kariéře Václava Varadi? Můžeme čekat ještě nějaký hráčský comeback?

V tuto chvíli vím jen to, že příští sezonu nastartuji určitě na pozici trenéra. Jsme s vedením třineckého klubu předběžně dohodnutí, že jako asistent budu pokračovat dál.