MISTR 2023/2024

Daňo rozsekl zápas: Káca na střídačce říkal, ať střílím

02.09.2022 · Adam Sušovský
Téměř padesát minut dokázali irští obři v Třinci vzdorovat, Belfast nakonec zlomil až gól na 2:0, který ve vlastním oslabení po krásné a nekompromisně zakončené akci vstřelil ve vlastním oslabení Marko Daňo. "Myslím, že ten gól je zlomil, od té doby jsme měli zápas pod kontrolou," řekl slovenský kanonýr. Oceláři vstoupili do Ligy mistrů vítězstvím 4:0.

Dokázali jste porazit Belfast v úvodním zápase Champions Hockey League 4:0, jak těžký zápas to byl?

Hodně náročný. Oni začali aktivně, bruslili a dohrávali každý souboj. Hráli vyloženě zámořský styl a my chvíli hledali recept, jak si s tím poradit. Ze začátku nás trápili, dlouho drželi stav 0:1. Klobouk dolů, že se drželi tak dlouho. A klobouk dolů samozřejmě i před Mazim (Markem Mazancem), který nás v brance podržel, když to bylo třeba. Konec jsme zvládli, bereme body a vítězství.

Souhlasíš s tím, že je zlomil až tvůj gól ve vlastním oslabení na 2:0?

Myslím, že ano. Snažili se vyrovnat, ale my jim utekli do dvoubrankového vedení. Tam se zápas opravdu zlomil, od toho gólu jsme přebrali iniciativu a výsledek si hlídali. Byl to ale takový zvláštní zápas, měli jsme sice dost šancí, ale taky dost ztrát. Příště se musíme lépe připravit, mít více klidu na hokejkách.

Při gólové akci sis krásně prohodil puk mezi bruslemi obránce, mohls postupovat sám na branku, ale už z vrcholu kruhu jsi vystřelil. Proč takové řešení?

Já už jsem měl v první i druhé třetině podobné šance, během reklamní pauzy mi pak Káca (Ondřej Kacetl) na střídačce říkal, ať příště střílím rovnou. Naskytla se ještě třetí příležitost, tak jsem se jeho radou řídil. Bek šel proti mě, já viděl, že má volný prostor mezi nohami. Klička vyšla, střela taky, jsem rád, že jsem pomohl.

Ocenit bychom asi měli také asistenci brankáře Marka Mazance, krásnou přihrávku přes střední pásmo, že?

No jo, Mazi s hokejkou umí... Ví, jak dávat přihrávky na útočnou modrou. Upřímně, já s tou přihrávkou počítal. Viděl jsem, že jde po puku, takže jsem se nevracel dozadu a zůstal vepředu. My to máme nacvičené i z tréninku.

V závěru to při power play soupeře Mazanec zkusit vystřelit rovnou na branku nechtěl?

Musí si příště více zakřičet! Možná by mu to Zahrada posunul za branku, ať to zkusí.  Třeba v dalším zápase (směje se).

Ještě jednou zpátky k celému zápasu, ve kterém bylo i dost emocí. Sám ses dostal do konfliktu s protihráčem, proč?

Furt osekávali, cestou na střídačku dávali krosčeky do zad. Hráli nepříjemný hokej, před brankou jsem dostal krosček na hruď a trošku jsem vystartoval. Rozhodčí nás vyloučili oba, soupeři jsem výhodu nedal, takže v pohodě.

V neděli vás čeká přesun do Švédska k dalšímu utkání na ledě Skelleftea, jak náročné to bude?

Velmi náročné. Hlavně samotný zápasový den, protože docela brzo vstáváme. Věřím, že to zvládneme, připravíme se zodpovědně. Čeká nás náročný soupeř, kvalitní hokej. Já věřím, že i po té dlouhé cestě tam zápas zvládneme a budeme úspěšní.