Daňo: Máme dva body, jsme rádi a jdeme dál

06.01.2023 · Adam Sušovský
Je Litvínov osudový soupeř? Skoro to tak vypadá... Na podzim Marko Daňo doma nasázel Vervě nejrychlejší extraligový hattrick, dnes soupeře načal dvěma rychlými góly. Tentokrát se ale Oceláři nadřeli a zápas zlomili až v prodloužení. "Škoda ztraceného bodu, ale konec jsme zvládli a extra bod je důležitý," řekl Daňo po utkání.

Je Litvínov tvůj oblíbený soupeř?

Doma se mi proti nim daří, za to jsem rád. Rád pomáhám týmu body a góly, ať to pokračuje. Nevím, čím to je, ale nějaká ta jiskra v zápasech s Litvínovem ve mně zjevně je. I kluci mi to dneska na střídačce připomínali a přiznám se, že jsem pak i já možný hattrick v hlavě měl. Nevyšlo to, škoda. I dva góly jsou fajn, snad v tom budu pokračovat a přidají se i další kluci.

Třeba Martin Růžička, se kterým se přetahujete o nejlepšího střelce extraligy?

Vzadu v hlavě to tam u nás někde asi je, trošku se popichujeme a dotahujeme se jeden na druhého. Ale přejeme si to navzájem, ať to taháme co nejvýš. Protože ty góly pomáhají mužstvu k cenným bodům. Úspěch není o individualitách, je o fungujícím mužstvu a to v Třinci máme. V tabulce jsme vysoko, takže jen tak dál.

Proč jste dnes málem ztratili zápas, ve kterém jste 2:0 vedli?

Začali jsme vymýšlet a přestali dělat jednoduché věci. Ztráceli jsme puky okolo modrých čar a soupeř se chytil. Měli rychlé protiútoky, nějaké přečíslení. Tam nám to uteklo, škoda bodu, ale i za dva jsme rádi. Jdeme dál.

Bylo klíčové, že jste nevyužili ani jednu z pěti přesilovek?

Ne vždycky se daří. Podíváme se na video a uvidíme, co jsme v nich dělali špatně. Všichni se teď na nás chystají, není to snadné. Nemůžeme dávat z přesilovek góly pořád.

Při přesilovce pět na tři brankář soupeře gestem fair play odmítl vyloučení Tomáše Marcinka, co na to říkáš?

Klobouk dolů před ním. Godlu znám a bylo to krásné gesto. Mohl říct, že ho Marci sekl přes prsty, ale on to neudělal. Má u mě nějaké to pivko.

Vrátilo se mu to gesto výsledkem zápasu a získaným bodem pro Litvínov?

Tak to bývá. Když člověk udělá hezké gesto, daří se mu. Měl pak i štěstí, dvakrát jsme trefili tyčku. V tomhle se mu to vrátilo, ale nakonec jsme zápas zvládli my, i za to jsme rádi.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary